MotoNews.pl

Subaru BRX ST debiutuje w Japonii

19 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Subaru BRZ TS 19

Subaru Tecnica International (STI) wprowadziło dziś do sprzedaży w Japonii model Subaru BRZ w wersji TS. Dynamiczne Subaru BRZ zyskało na wykorzystaniu doświadczenia, jakie STI ma w sportach motorowych i stało się mocniejsze oraz zwinniejsze, dzięki zastosowaniu specjalnego pakietu komponentów. Jak twierdzi producent, Subaru BRZ TS gwarantuje właścicielom „poczucie jedności z samochodem” oraz „przyjemność płynącą z prowadzenia zrywnego auta”.

Bazowe BRZ zostało stuningowane za pomocą zestawu elementów nadwoziowych oraz technicznych. Samochód zyskał nowy wał napędowy o dużej średnicy, zmodyfikowane zawieszenie i wentylowane tarcze hamulcowe Brembo. Nowe komponenty nadwoziowe to dokładka pod spojler przedni zaprojektowana specjalnie przez STI i 18-calowe, srebrne obręcze z lekkich stopów. Do tego dodano plakietki z nazwą serii i ozdobniki. Dodatkowo eksperci z STI zmienili ustawienia systemu kontroli dynamiki pojazdu oraz zastosowali specjalny filtr w systemie Sound Creator, który „podkręca” brzmienie silnika.

W kabinie znajdziemy specjalną kierownicę pokrytą skórą zeszytą czerwonymi nićmi i ozdobioną logo STI oraz prędkościomierz z logo STI i indywidualnie zaprojektowaną osłoną, a także deskę rozdzielczą wykończoną włóknem węglowym. Na progach drzwiowych umieszczono aluminiowe nakładki z napisem „TS”.

Oprócz tego Subaru BRZ TS może zostać wyposażone w tak zwany „pakiet GT”, stworzony na potrzeby entuzjastów sportów motorowych. W skład tego zestawu wchodzą: zaprojektowany przez specjalistów z STI spojler tylny wykonany z włókna węglowego, czarne, 18-calowe obręcze z lekkich stopów „BBS” i kubełkowe fotele Recaro we wnętrzu, które udekorowano czerwonymi szwami i logo STI. W aucie montowane są opony Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 225/40ZR18.

Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM