MotoNews.pl

Spyker B6 Venator Spyder Concept – europejska premiera

23 sierpnia 2013

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Spyker B6 Venator Spyder 3

Najnowszy model luksusowej marki Spyker światową premierę miał kilka tygodni temu podczas konkursu elegancji w Pebble Beach, w Kalifornii. Teraz będą mogli go także zobaczyć Europejczycy, bowiem Spyker B6 Venator Spyder Concept zadebiutuje na naszym kontynencie podczas Salon Prive, który w tym roku odbędzie się w dniach 4-6 września. Salon Prive do powtarzana cyklicznie od ośmiu lat w Londynie wystawa najbardziej luksusowych modeli świata oraz supersamochodów połączona z konkursem elegancji. Najnowszy koncept Spykera będzie tam więc na swoim miejscu.

Spyker B6 Venator Spyder Concept to kompaktowy, dwudrzwiowy kabriolet o sportowym charakterze napędzany silnikiem o średniej pojemności. Holenderski producent podarował mu nadwozie wykonane w całości z włókna węglowego oparte na aluminiowej platformie, w której znalazło się także miejsce na jednostkę napędową V6 rozwijającą moc 375 KM.

Zaprojektowany przez Victora R. Mullera pojazd wpisuje się pod względem stylistycznym w promowany przez markę design inspirowany lotnictwem, natomiast – jak przekonuje producent – wnętrze B6 Venator Spyder Concept jest „niesamowite i ozdobione w zadziwiający sposób”.

Produkcyjna wersja tego koncepcyjnego kabrioletu ma się pojawić pod koniec przyszłego roku. Po wejściu na rynek będzie dostępna najpierw w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji Pacyficznej i Indiach, a od 2015 roku także w USA, gdzie jego cena ma utrzymywać się na poziomie około 150 000 dolarów.

 

Zdjęcia: Spyker, opracowanie: BM