MotoNews.pl

Lamborghini Aventador LP900 według DMC – moc jest z nim!

23 sierpnia 2013

Kategoria | DMC  Tuning
Lamborghini Aventador 8

Tunerzy z DMC, firmy specjalizującej się w modyfikacjach egzotycznych i luksusowych modeli, przedstawiła nowy pakiet dla Lamborghini Aventadora. Zestaw komponentów udoskonalających styl Aventadora nosi nazwę Molto Veloce.

Na pakiet składa się mnóstwo elementów wykonanych z włókna węglowego, w tym nowy spojler przedni, nowe fartuchy boczne, nowe skrzydło w tyle i nowy dyfuzor. Lamborghini po kuracji w DMC wygląda jeszcze agresywniej, a komponenty z włókna węglowego pokryte niebieskim lakierem dobrze wpisują się w styl Lamborghini.

Jednak to nie wszystko, co specjaliści z DMC przygotowali dla Aventadora. Projekt uzupełnia oferta tuningu technicznego. Tunerzy zajrzeli pod maskę supersamochodu i wyrzucili stamtąd sporo elementów, zastępując je nowymi. Dotyczy to między innymi: wtryskiwaczy, modulatorów ciśnienia, pompy paliwa i elementów przepustnicy. Do tego panowie z DMC dorzucili tytanowy układ wydechowy oraz przeprogramowaną jednostkę kontrolną silnika. Wszystko razem dało bardzo przyjemny rezultat w postaci wzrostu mocy Aventadora do 900 KM, czyli 6,5-litrowy silnik V12 Lamborghini wzmocnił się o 200 KM.

Zdjęcia: DMC, opracowanie: BM