MotoNews.pl

Lamborghini Aventador DIECI według DMC

30 października 2013

Kategoria | DMC  Tuning
Aventador DIECI 9

Niemiecka firma tuningowa DMC sprzedała już prawie 50 egzemplarzy swoich pakietów modyfikujących Lamborghini Aventadora iI uznała, że to dobry moment, by nieco poświętować. Celebruje tę okazję w swoim stylu prezentując specjalną wersję Aventadora o nazwie DIECI.

Słowo „dieci” po włosku oznacza „dziesięć” i znalazło się w nazwie specjalnej odsłony Aventadora nieprzypadkowo. Pakiet tych modyfikacji będzie bowiem oferowany tylko co dziesiątemu klientowi, który zdecyduje się oddać swoje Lamborghini Aventador w ręce tunerów z DMC. I będzie się miał z czego cieszyć, bo Aventador DIECI zapowiada się bardzo ciekawie.

Zacznijmy od pakietu komponentów nadwoziowych. Nie odbiegają one zbyt daleko od stylistyki oryginalnych elementów i wpasowują się w standardowe linie samochodu. W przedniej części pojawi się spojler i dokładka na fartuch przedni. Oba komponenty wykonano z włókna węglowego i dopasowano do standardowego zderzaka. W zestawie znalazły się również nowe fartuchy boczne udoskonalające profil aerodynamiczny Lamborghini. W tyle Aventadora umieszczono skrzydło i coś, co DMC nazywa „systemem kanałów/tuneli”.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to specjalna edycja Aventadora została obdarowana pakietem DMC LP900. Oznacza to, że silnik V12 zyska nowe wtryskiwacze, pompę benzynową oraz nową jednostkę kontrolną. W połączeniu z nowym, tytanowym układem wydechowym daje to rezultat w postaci zwiększenia mocy do 900 KM.

Na zdjęciach możemy oglądać pojazd, który powędrował do klienta z Kuwejtu. Zamówił on Aventadora z zestawem DMC numer 40.