MotoNews.pl

McLaren MP4-12C po tuningu u Vorsteinera

26 sierpnia 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Mclaren MP4-VX 25

Firma tuningowa Vorsteiner przedstawiła, jak będzie wyglądać jej program modyfikacji dla McLarena MP4-12C. Na razie możemy zobaczyć tylko model naturalnej wielkości wykonany z gliny oraz trójwymiarowe wizualizacje komputerowe, ale projekt Vorsteinera już zapowiada się ciekawie.

Tunerzy starali się wprowadzać wszystkie zmiany tak, by zachować charakterystyczny styl McLarena, a jednocześnie nieco go „podkręcić” i uatrakcyjnić, nadając MP4-12C bardziej agresywną i oryginalną formę. Model w interpretacji Vorsteinera nosi nazwę MP4-VX. Projektanci wzięli także pod uwagę funkcjonalność i przydatność w codziennym przemieszczaniu się i postarali się maksymalnie zwiększyć prześwit między podwoziem a nawierzchnią drogi, jednocześnie poprawiając ogólny profil aerodynamiczny auta.

Na program MP4-VX złożyły się następujące komponenty: zderzak przedni z włókna węglowego z podwójnymi kanałami powietrznymi i bocznymi szczelinami wentylacyjnymi, dokładka na spojler przedni z włókna węglowego, zderzak tylny z włókna węglowego ze szczelinami wentylacyjnymi i centralnym wylotem powietrza, dyfuzor tylny i czteroczęściowy zestaw elementów fartuchów bocznych, również z włókna węglowego.

Zmodyfikowany McLaren MP4-12C został także wyposażony w 21-calowe obręcze z lekkich stopów, na których zamontowano opony w rozmiarze 245/25/20 z przodu i 325/30/21 z tyłu.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM