MotoNews.pl

McLaren MP4-12V – stuningowany przez Vorsteinera

21 marca 2013

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Vorsteiner MP4-12C 2

Znana firma tuningowa z USA o niemiecko brzmiącej nazwie Vorsteiner pochwaliła się pierwszymi wizualizacjami nowego projektu, jakim jest modyfikacja modelu McLaren MP4-12C. Prace tuningowe nie zostały jeszcze zakończone, ale już możemy rzucić okiem, jak McLaren będzie wyglądać docelowo i poinformować naszych Czytelników, jakie komponenty złożą się na program oferowany przez Vorsteinera.

Propozycja amerykańskiego tunera dla brytyjskiego supersamochodu to tuning wizualny, na który składają się nowe komponenty nadwoziowe poprawiające profil aerodynamiczny pojazdu oraz nowe obręcze.

McLaren MP4-12C wzbogaci się o szereg elementów wykonanych z włókna węglowego. Należą do nich: nowy zderzak przedni, nowa dokładka na zderzak przedni, nowe progi boczne, wentylowany zderzak tylny i nowy dyfuzor w tyle. Wszystkie nowe części nadwozia zachowały naturalny kolor włókna węglowego, dzięki czemu wyraźnie odcinają się od reszty nadwozia pokrytej śnieżnobiałym lakierem.

Oprócz tego specjaliści z firmy Vorsteiner proponują wymianę obręczy McLarena MP4-12C  na modele o średnicy 20 lub 21 cali, wykonane z lekkich stopów i pokryte czarnym lakierem. Nowe obręcze mają pięć podwójnych ramion.

Zapowiada się ciekawie, gdyby tak jeszcze podkręcić nieco silnik… choć i przy bazowych osiągach nie ma na co narzekać, Standardowy McLaren MP4-12C jest wyposażony w 3,8-litrową jednostkę napędową V8 o mocy 600 KM/441 kW i maksymalnym momencie obrotowym 600 Nm. Rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 3,3 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 320 km/h.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM