MotoNews.pl

Koncepcyjna Kia Niro – premiera na IAA 2013

29 sierpnia 2013

Marka, model | ,
Kia Niro 9

Przedstawiciele koncernu Kia potwierdzili oficjalnie, że nowy, europejski pojazd koncepcyjny o nazwie Niro zostanie zaprezentowany po raz pierwszy publicznie podczas 65. Międzynarodowej Wystawy Samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem, która rozpocznie się na początku września. Koncept wyróżnia się dynamicznym i emocjonalnym designem.

Kia Niro ma być wskazówką dotyczącą tego, jak najprawdopodobniej będzie wyglądać nowy przedstawiciel marki w segmencie B. Producent twierdzi, że Niro „jest gotowe, by podbić serca mieszkańców miast stylem i wytrwałością” oraz, że w tym pojeździe koncepcyjnym będziemy mieli po raz pierwszy okazję zobaczyć innowacyjną, nową jednostkę napędową. Nie zdradza jednak żądnych szczegółów. Premiera odbędzie się 10 września.

Samochód został zaprojektowany przez studio projektowe należące do Kii, a mieszczące się we Frankfurcie – niecały kilometr od miejsca, w którym odbywać się będą targi IAA. Zespołem projektantów kierował Gregory Guillaume – główny projektant marki Kia w Europie. Ich celem było stworzenie nowej propozycji kompaktowego samochodu dla wymagającego nabywcy o indywidualnym guście, dla którego ważne są także niezbyt duże wymiary auta. Koncept został wyposażony w intrygującego komponenty, których na ogół nie kojarzy się z mniejszymi modelami samochodów, a zaprojektowano go z myślą o europejskich upodobaniach i oczekiwaniach.

Kia Niro ma być przygotowana na wszystkie wyzwania, jakie mogą spotkać na drodze współczesnego kierowcę. Łączy szelmowski charakter z trwałym, solidnym, lecz stylowym nadwoziem charakteryzującym się połączeniem kontrastowych materiałów, włączając w to stal szlachetną. A wszystko to w kompaktowej formie.

Prezentacja Niro we Frankfurcie ma dać zarządowi koncernu Kia odpowiedź na pytanie, czy warto rozwijać ten projekt w kierunku wersji produkcyjnej.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM