MotoNews.pl

Premiera konceptu miejskiego Kia Niro na salonie we Frankfurcie

12 września 2013

Marka, model | ,
Kia Niro 18

Na stoisku Kia podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie pokazywana jest Kia Niro – nowa, rewelacyjna koncepcja samochodu europejskiego, zwiastująca możliwość pojawienia się nowego, stylowego i odpornego na trudy metropolitalnej dżungli ‘zawodnika’ segmentu B.

Kia Niro wyposażona jest w innowacyjny zespół napędowy, składający się z turbodoładowanego, 1,6-litrowego silnika ‘Gamma’ o mocy 160 KM, który poprzez siedmiostopniową przekładnię dwusprzęgłową napędza koła przednie. Do napędu osi tylnej – włączanego w razie gorszych warunków jazdy – służy hybrydowy system elektryczny o mocy 45 KM (33 kW) zasilany energią odzyskiwaną w trakcie hamowania (regenerative braking).

Koncepcja Niro mieści się w zamierzeniach marki Kia, aby stworzyć pojazd odpowiadający potrzebom użytkownika wielkich aglomeracji miejskich i powstała z myślą o gustach i oczekiwaniach nabywcy europejskiego. Design powstał we frankfurckim studiu projektowym Kia, którym kieruje Główny Stylista Kia Motors Europe, Gregory Guillaume.

Zdjęcia: Kia