MotoNews.pl

Ford przygotowuje się na SEMA Show

23 października 2013

Kategoria | Targi  Tuning
Marka, model | , ,
Ford Mustang 3

Odbywające się co roku w listopadzie, w Las Vegas SEMA Show to największa północnoamerykańska impreza motoryzacyjna poświęcona akcesoriom i technologiom pozwalającym stuningować seryjne modele samochodów. Na tegoroczną edycję pokazu Ford przygotowuje pokaźne „stado” zmodyfikowanych produktów ze swoich fabryk. Piszemy „stado” nie bez powodu, bowiem będą to przede wszystkim Mustangi. Producent zaprezentował właśnie trzy wizualizacje tych modeli przygotowane do debiutu na SEMA Show.

Jeden z nich nosi długa nazwę Hollywood Hot Rods Mustang GT Convertible. Wyposażono go wdający się zdemontować dach z aluminium, specjalne chwytaki boczne, nowe obręcze z lekkich stopów oraz aluminiowe listwy boczne, przedni splitter i nowy dyfuzor w tyle. Imponująco wyglądające „konika” napędza 5-litrowy silnik V8 z turbosprężarką Ford Racing Whipple i systemem wtrysku Banks Straight-Shot Water-Methanol. Moc całkowita tego systemu szacowana jest na ni mniej, ni więcej, tylko 750 KM.

Drugi model to Mustang Flame, stworzony przez inżynierów Forda w kooperacji z firmą Nitto. „Płomienny” Ford ma czerwony lakier nadwozia i zestaw komponentów poprawiających aerodynamikę od 3dCarbon, a także atrapę chłodnicy w stylu GT500. Nowe obręcze to modele Niche Plus, na których zamontowano wyczynowe ogumienie Nitto NT05 Max. Mocy dostarcza jednostka napędowe Coyote zmodyfikowana przez zespół Ford Racing.

Ostatni z Mustangów, to stworzony przez Vortech Yellow Jacket, o którym pisaliśmy już wcześniej.

Oprócz samochodów typu „muscle car” Ford zaprezentuje na SEMA Show zmodyfikowane Fiesty ST. Jedna z nich będzie wyposażona w zestaw komponentów nadwoziowych od 3dCarbon, 19-calowe obręcze z lekkich stopów i dwukolorowe wykończenia we wnętrzu kabiny, a druga wizualnie została zmieniona w samochód rajdowy dzięki specjalnemu lakierowi nadwozia z grafiką przygotowanym przez Ice Nine Group, 17-calowym obręczom, przyciemnionym szybom i kilku komponentom nadwoziowym z włókna węglowego.

Kolejnymi samochodami, jakie Ford pokaże w Las Vegas będą: Forza Motorsport Fiesta ST stworzona przez firmę MRT i Fiesta ST przygotowana przez Bojix Design, z obniżonym zawieszeniem, kontrastowymi kolorami nadwozia i systemem wtrysku mieszanki metanolowo-wodnej oraz układ wydechowy typu „cat-back”. Ostatnia ze zmodyfikowanych Fiest ST to model przygotowany przez COBB Tuning i Tanner Foust Racing – samochód utrzymano w wojskowym klimacie – całe jego nadwozie pokryto lakierem o kamuflującym wzorze.

W sumie Ford pochwali się na SEMA Show 75 różnymi samochodami osobowymi i ciężarówkami, w tym 28 premierami.

Zdjęcia: AutoGuide, opracowanie: BM