MotoNews.pl

Vortech Ford Mustang Yellow Jacket na SEMA Show 2013

11 października 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Mustang Yellow Jacket

Zespół tuningowych ekspertów z Vortech Superchargers zaplanował pokaz nowego projektu o nazwie “Ford Mustang Yellow Jacket” na zbliżającym się SEMA Show w Las Vegas. SEMA to targi akcesoriów i części tuningowych, więc po modelach tam wystawianych możemy spodziewać się różnych – technicznych i wizualnych – „fajerwerków”. Nazwa „Yellow Jacket” (Żółta Marynarka) sugeruje natomiast, jakiego koloru nadwozia możemy oczekiwać po zmodyfikowanym Mustangu.

Specjaliści z Vortech Superchargers obrali sobie za cel stworzenie samochodu, którego nie sposób zignorować i który od razu rzuca się w , zwracając uwagę nie tylko wyglądem, lecz także osiągami.

Ford Mustang oprócz ciekawego koloru lakieru nadwozia zyskał także zestaw komponentów „Boy Racer” przygotowany przez firmę 3D Carbon, maskę silnika z włókna węglowego oraz kilka detali wykonanych z tego samego materiału, przygotowanych przez TruFiber. Wszystkie te elementy również pokryto lakierem w jaskrawym odcieniu żółci. W samochodzie zamontowano także wykonany na specjalne zamówienie, elektroniczny szyberdach marki Webasto i nowe obręcze: trzyczęściowe modele iForged Icon o średnicy 20 cali pokryte czarnym chromem, na których zamontowano ogumienie Falken Azenis FK453 w rozmiarze 275/40/20 z przodu i 315/35/20 z tyłu.

Pod nową maską silnika kryje się natomiast tuningowa poezja: potężny, 5-litrowy silnik V8 Coyote „podkręcony” dzięki systemowi turbo Vortech V-3 Si. Generuje moc 605 KM i maksymalny moment obrotowy 640 Nm.

Zmiany nie ominęły także zawieszenia oraz – co zrozumiałe w związku ze zwiększeniem mocy – układu hamulcowego. W Fordzie Mustangu Yellow Jacket zamontowano wykonany na specjalne zamówienie pakiet zawieszeniowy Maximum Motorsports Road & Track, a także hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami Baer 6S.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM