MotoNews.pl

Odnowiona Dacia Duster

20 listopada 2013

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Dacia Duster 10

Dacia wprowadza odnowioną wersję Dustera z jeszcze bardziej wyrazistą stylistyką nadwozia i odnowionym designem wnętrza, z nowymi elementami wyposażenia i jeszcze lepszymi parametrami użytkowymi oraz z nowymi silnikami o jeszcze lepszych osiągach i większej wszechstronności zastosowań. Bazowa cena modelu pozostaje niezmieniona i wynosi: 39 900 zł.

Wprowadzony w 2010 r. Duster, zdobył serca ponad 450 tysięcy klientów w ciągu 3 lat od swojego debiutu na wielu światowych rynkach. Umocniona tym sukcesem Dacia, po odnowieniu czterech innych modeli: Logana, Sandero, Sandero Stepway i Logana MCV, uzupełnia swoją ofertę, wprowadzając nowego Dustera.

Ewolucja na zewnątrz, rewolucja we wnętrzu

W nowym Dusterze uwagę zwraca nowy przód i rasowy wygląd terenowego samochodu. Zmodyfikowana, ozdobiona dwoma chromowanymi listwami osłona chłodnicy obejmuje nowy, obniżony wlot powietrza i nowe, dwufunkcyjne reflektory ze światłami do jazdy dziennej. Zmieniło się również wnętrze, w którym pojawia się nowa deska rozdzielcza i siedzenia.

Nowe elementy wyposażenia i jeszcze lepsze parametry użytkowe są dostępne w typowej dla Dacii, atrakcyjnej cenie. Nowy Duster oferuje bogatsze wyposażenie: system kontroli toru jazdy (ESC), 4 poduszki powietrzne w standardzie (w wersjach Euro 5), Dacia MEDIA NAV, regulator-ogranicznik prędkości, wspomaganie parkowania tyłem.

Bogatsza oferta silników zapewniająca jeszcze lepsze osiągi i większa wszechstronność zastosowań

W nowym Dusterze po raz pierwszy pojawia się silnik TCe, w wersji o mocy 125 KM. Nowy silnik umożliwia znaczne obniżenie zużycia paliwa – do zaledwie 6,3 l/100 km . Natomiast jednostka wysokoprężna 1.5 dCi, dostępna w wersji o mocy 90 KM lub 110 KM, zapewnia doskonałe przyspieszenie przy ruszaniu z miejsca i na biegach pośrednich. Warto przy tym zwrócić uwagę na wyraźne obniżenie emisji hałasu, która jest teraz dwukrotnie niższa.

Kompaktowy SUV, który nigdy „nie odpuszcza”

Nowa Dacia Duster zachowała wszystkie zalety, które zapewniły sukces jej poprzedniej generacji: uniwersalność zastosowań, zdolność poruszania się po drogach nieutwardzonych w przypadku wersji z napędem na dwa koła i doskonała zdolność pokonywania przeszkód terenowych wersji 4×4.

Podobnie jak wszystkie modele z gamy, Nowy Duster jest objęty gwarancją na 3 lata lub 100 000 km przebiegu.

Zdjęcia: Dacia