MotoNews.pl

MINI Paceman Adventure

30 kwietnia 2014

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Paceman Adventure 14

Kreatywna współpraca między młodymi praktykantami a ich instruktorami w fabryce BMW w Monachium i Dingolfing zaowocowała powstaniem kompletnie unikatowej wizji MINI. W oparciu o MINI Cooper S Paceman studenci stworzyli dwumiejscowy samochód z bagażnikiem w stylu pick-upa. Potężny, turbodoładowany silnik, napęd na cztery koła ALL4, zmodyfikowane zawieszenie i wiele możliwości specyfikowania auta oznaczają, że ten wszechstronny samochód jest gotów właściwie do wszystkich zastosowań. Nie dziwi więc nazwa: MINI Paceman Adventure. Kabina pasażerska kończy się za przednimi siedzeniami, a dalej zaczyna się przestronna skrzynia ładunkowa na bagaż, narzędzia i wyposażenie. A solidny bagażnik dachowy trzyma koło zapasowe.

MINI Paceman Adventure ma typowe dla MINI, krótkie zwisy przedni i tylny, zmodyfikowane zawieszenie zwiększające prześwit – ten MINI nie boi się ani szutrowych dróg, ani błotnych szlaków, ani pustynnych bezdroży. A dzięki snorkelowi wyprowadzonemu spod maski aż na dach, także przeprawy przez rzeki w bród nie będą nadmiernym wyzwaniem. Optymalną trakcję w trudnych warunkach gwarantują terenowe opony z grubym i głębokim bieżnikiem, a dodatkowe lampy dalekosiężne zamontowane na poprzeczce bagażnika dachowego rozświetlą nawet burzową noc. Unikatowy MINI Paceman Adventure pomalowany jest na ekskluzywny kolor Jungle Green metallic.

Wykonany w jednym egzemplarzu prototyp wyraźnie ukazuje, jak wielkim talentem charakteryzują się młodzi praktykanci BMW Group. Nie przewiduje się seryjnej produkcji tego samochodu.

Zdjęcia: MINI