MotoNews.pl

MINI John Cooper Works Paceman – pierwsze zdjęcia przed debiutem na NAIAS

13 grudnia 2012

Kategoria | Premiery
MINI JCW Paceman 20

MINI opublikowało zdjęcia i informacje na temat modelu John Cooper Works Paceman, który oficjalnie zadebiutuje w połowie stycznia przyszłego roku podczas North American International Auto Show w Detroit.

Sportowa wersja bazuje na pierwszym kompaktowym Sports Activity Coupe. Kierowca i pasażerowie zasiadający na czterech indywidualnych fotelach mogą się cieszyć dynamiczną jazdą za sprawą turbodoładowanego silnika i napędu na wszystkie koła ALL4. Pojazd został także wyposażony w zestaw komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia i nowe, 18-calowe obręcze z lekkich stopów oraz obniżone zawieszenie sportowe.

Wyrazisty styl MINI John Cooper Works Pacemana podkreślają takie elementy, jak chromowane końcówki rur należących do sportowego układu wydechowego, czy progi drzwiowe z logo John Cooper Works. Standardowo samochód ma czarno-białe nadwozie, jednak opcjonalnie będzie także dostępny z czerwonymi akcentami na dachu, w dolnej części drzwi i na obudowach lusterek bocznych. Wnętrze również może mieć czerwone wykończenia.

Pod maską MINI John Cooper Works Pacemana pracuje 4-cylindrowy, 1,6-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 218 KM/160 kW i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm dostępnym w zakresie 1900-5000 obr./min., współpracujący standardowo z 6-biegową przekładnią manualną, a opcjonalnie ze skrzynią automatyczną o takiej samej liczbie biegów. Moment obrotowy można czasowo zwiększyć do 300 NM w zakresie 2100-4500 obr./min. dzięki funkcji „overboost”.

Nowy model wykonuje sprint z miejsca do 100 km/h w 6,9 sekundy niezależnie od tego, w jakie typu przekładnię jest wyposażony. Prędkość maksymalna wynosi 226 km/h (z przekładnią manualną) lub 224 km/h (ze skrzynią automatyczną). Jak twierdzi producent, średnie zużycie paliwa w nowym, europejskim cyklu jazdy będzie wynosić w MINI John Cooper Works Pacemanie ok. 7,4 l na 100 km (przekładnia manualna) lub 7,9 l (przekładnia automatyczna), a emisja CO2 będzie się utrzymywać na poziomie 172/184 g na kilometr.

MINI John Cooper Works Paceman pojawi się na rynku w marcu przyszłego roku.

Zdjęcia: MINI, opracowanie: BM