MotoNews.pl

Citroen DS 6WR: nieokiełznany i wyrafinowany

30 kwietnia 2014

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | , ,
Citroen DS 6WR 3

Na zakończonym wczoraj w Pekinie Salonie Samochodowym Citroen zaprezentował nowy, dynamiczny i wysublimowany model o nazwie DS 6WR. Ten SUV klasy premium jest inspirowany prototypem Wild Rubis. Geny DS widoczne są w unikalnym i rozpoznawalnym stylu, silnie działającym na wyobraźnię i zmysły. To charyzmatyczne auto o żywiołowym temperamencie pisze ciąg dalszy historii DS w Chinach. Pierwszy SUV Marki jest obok DS 5LS kolejnym narzędziem w strategii rozwoju DS w Chinach i na całym świecie.

DS 6WR, zaprojektowany w Paryżu – stolicy mody i luksusu, to nowa odsłona linii DS: bezkompromisowa, nieujarzmiona, ale też perfekcyjnie dopracowana i niezwykle wyrafinowana. Niebanalna sylwetka łączy muskularne linie SUV-a z wyrafinowaną stylistyką DS.

Muskularne i wyraziste linie
Podobnie jak prototypowy Wild Rubis stanowiący zapowiedź tego nowego SUV-a klasy premium, DS 6WR wyróżnia się przykuwającą uwagę, muskularną sylwetką, którą cechuje niezwykła płynność linii.

Najnowsze dzieło marki DS o długości 4,55 m, szerokości 1,86 m i wysokości 1,61 m charakteryzuje się rozstawem osi wynoszącym 2,73 m. Okazałe gabaryty sugerują moc i siłę, zachęcają do zajęcia miejsca na pokładzie i spełniają rzeczywiste oczekiwania nabywców SUV-ów najwyższej klasy w zakresie funkcjonalności i wszechstronności użytkowania. 19-calowe, szeroko rozstawione koła stanowią obietnicę niezwykle emocjonującej jazdy.

DS 6WR korzysta z technologii Grip Control, która zapewnia skuteczne przeniesienie napędu w każdych warunkach bez konieczności odwoływania się do napędu na 4 koła, co pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2. Pod maską znajdują się zaawansowane technologicznie jednostki napędowe 1.6 e-THP 160 i 1.6 THP 200 z bezpośrednim wtryskiem sekwencyjnym zasilanym wysokociśnieniową pompą paliwową oraz z turbosprężarką typu Twin Scroll. Silniki współpracują z 6-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów.

Supernowoczesny i wyrafinowany styl
Charyzmatyczna sylwetka DS 6WR o wyjątkowych proporcjach plasuje nowy model DS w samej czołówce najnowocześniejszych SUV-ów. Szeroki i nisko osadzony, emanuje mocą i wigorem, nie tracąc absolutnie nic na wyrafinowaniu przejawiającym się w zmysłowych i przyciągających spojrzenia liniach.

Rasowy charakter DS 6WR podkreślają chromowane belki dachowe z aluminium, które kreślą kontur górnej części sylwetki, dodając autu dynamicznego charakteru. Belki opadają wraz z linią dachu i wtapiają się w nadwozie.

DS 6WR uszlachetnia nową stylistykę przodu zapoczątkowaną przez DS 5LS. Przód wyróżnia się wyraźnie zarysowaną, rzeźbioną osłoną chłodnicy zwaną „DS Wings”, którą z reflektorami łączą dwie chromowane listwy. Całość przywodzi na myśl napięty łuk, który nadaje przedniej części auta dynamiczny i nowoczesny wygląd. Gril o oryginalnym designie z logo DS został podkreślony efektowną identyfikacją świetlną w postaci świateł do jazdy dziennej w kształcie bumerangów oraz ksenonowych reflektorów.

Światła tylne w nowej aranżacji zostały wkomponowane w pokrywę bagażnika. Lampy świateł oprawiono w chrom, eksponując w ten sposób trójwymiarowy efekt reflektorów. Subtelne logo DS na charakterystycznym dla tej linii strukturalnym wzorze widocznym obok świateł jest przejawem niezwykłej dbałości o detale. Linię pokrywy bagażnika podkreśla usytuowana w dolnej części chromowana listwa, która obejmuje dwie końcówki układu wydechowego.

Nowy atut w ofensywie DS w Chinach
Ten nowy model jest dodatkowym argumentem w strategii rozwoju marki DS w Chinach. Po DS5 wprowadzonym do sprzedaży we wrześniu 2013 roku i DS 5LS, który na rynek trafił pod koniec marca, DS 6WR będzie trzecim już DS produkowanym w Chinach w fabryce w Shenzhen. DS 6WR zostanie wprowadzony na rynek pod koniec roku i w pierwszej kolejności trafi do klientów Państwa Środka. Jednak DS nie zamierza na tym poprzestać. Już w najbliższych miesiącach zaprezentowany zostanie kolejny produkowany lokalnie samochód.

Rozwój DS w Chinach opiera się na dynamicznie rozwijającej się sieci sprzedaży, która obejmuje aktualnie 56 punktów DS STORE w najważniejszych miastach kraju.

Zdjęcia: Citroen