MotoNews.pl

Coupe Franche – symbolem osobowości Peugeot

21 marca 2016

Kategoria | Rynek
Peugeot-Coupe-Franche 5

Peugeot od przeszło trzech lat niezmiennie kojarzony jest z innowacyjną koncepcją deski rozdzielczej – Peugeot i-Cockpit – na który składają się kompaktowa, sportowa kierownica, zegary w
polu widzenia drogi oraz ekran dotykowy sterujący większością funkcji pokładowych. Projektanci marki Peugeot począwszy od pojazdu koncepcyjnego ONYX mocno wyodrębniają także zewnętrzną tożsamość marki. Jednym z unikalnych wyróżników jest specyficzne malowanie nadwozia – dostępne w modelach Peugeot 208 GTi oraz 308 GTi .

Coupe Franche
Dwukolorowe malowanie Coupe Franche – czyli „proste cięcie” to nowy charakterystyczny znak rozpoznawczy modeli marki zarezerwowany dla najbardziej ekstremalnych wersji modeli Peugeot. Po raz pierwszy styl ten przedstawiono na samochodzie koncepcyjnym Onyx w 2012 roku. Model łączył matowy czarny lakier ze szczotkowaną miedzią ukośnie zestawione na nadwoziu. Od tamtej pory Coupe Franche pojawiał się na modelach koncepcyjnych; Peugeot Exalt, Quartz, Fractal, 308 HYbrid R, a także na samochodach produkcyjnych – Peugeot 208 GTi by Peugeot Sport oraz najnowszym Peugeot 308 GTi.

W modelu EXALT Coupe Franche został poddany reinterpretacji dzięki niecodziennemu połączeniu surowego metalu z przypominającą fakturę skórę rekina tkaniną Shark Skin o optymalnych parametrach użytkowych. W Peugeot 208 GTi połączenie dwóch odmiennych powłok i dwóch kolorów – czerwonego i czarnego – jest unikalne i innowacyjne. Czarny matowy przód kontrastuje z oryginalnym odcieniem błyszczącej czerwieni w tylnej części auta tworząc już z zewnątrz niepowtarzalne wrażenie samochodu o sportowych osiągach. W prototypie Fractal Coupe Franche łączy biel i matową czerń, które mają podkreślić witalny charakter modelu.

Malowanie nadwozia typu Coupe Franche, która wyraża ultrasportowy charakter modeli GTi by Peugeot Sport, podkreśla precyzyjne dostrojenie każdego elementu karoserii. Czarno-czerwone nadwozie dopełnia charakteru nowego Peugeot 308 GTi z silnikiem 1.6 THP 270KM, który od dwóch tygodni jest w polskiej ofercie producenta. Po raz pierwszy radykalny styl malowania i nowy znak rozpoznawczy sportowych modeli Peugeot będzie można podziwiać publicznie podczas Międzynarodowych targów Poznańskich od 31 marca na stoisku Peugeot.

Zdjęcia: Peugeot