MotoNews.pl

Pierwsze Infiniti QX30 sprzedane w Polsce przed pojawieniem się w salonach

21 marca 2016

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Infiniti-QX30 2

Infiniti ogłosiło, że na kilka miesięcy przed planowanymi dostawami pierwszych samochodów do salonów w Europie, QX30 Premium Active Crossover znalazł pierwszego w świecie nabywcę, a precyzyjniej – nabywczynię (która zastrzegła sobie anonimowość). Do zainteresowania modelem skłoniły panią zdjęcia z europejskiej premiery QX30 na Genewskim Salonie Motoryzacyjnym. Tak uwiodły one polską klientkę, że podjęła decyzję nawet nie zobaczywszy i nie dotknąwszy najnowszego modelu, a jedynie po jeździe testowej Q30 i QX70. Klientka jest przekonana, że komfort i osiągi, których doświadczyła w testowanych modelach zostaną znakomicie przeniesione do QX30 i właśnie to ostatecznie przekonało ją do zakupu.

„Pani wymarzyła sobie samochód stylowy, o odmiennym, indywidualnym charakterze, a jednocześnie funkcjonalny i z podwyższoną pozycją kierowcy. Cieszymy się, że właśnie nasz nowy model, tak znakomicie spełnia te wymagania i tak bardzo przypadł jej do gustu, że zdecydowała się czekać na auto nawet pół roku” – mówi Szymon Wypior, kierownik sprzedaży Centrum Infiniti w Warszawie.

OX30, z przydomkiem premium active crossover, bez wątpienia spełnia oczekiwania tych osób, które szukają samochodu o urzekającej, ale jednocześnie mocnej sylwetce podkreślającej nastawienie „gotowego na każdą podróż”; niby typowego, ale stylowego crossovera, który znakomicie radzi sobie na różnych rodzajach nawierzchni – od autostrad, przez miejskie ulice, po kręte, wiejskie drogi – zwłaszcza, jeśli jest jak QX30 wyposażony w napęd na cztery koła.

Niespełna miesiąc temu informowaliśmy także, że pierwszym w świecie nabywcą Infiniti Q60 został Polak. Otwartość polskich miłośników motoryzacji na nowości uzasadnia zwiększenie jeszcze w tym roku liczby centrów Infiniti w Polsce do sześciu, co w zdecydowanym stopniu podniesie znaczenie polskiego rynku w strukturach Infiniti EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Zdjęcia: Infiniti