MotoNews.pl

Mercedes-Benz CLS Coupe Final Edition i CLS Shooting Brake Final Edition

27 lipca 2016

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
16C597 09 D310617

Niemiecki producent uzupełnia swą ofertę o model Mercedes-Benz CLS Coupe Final Edition CLS Shooting Brake Final Edition. Do standardowego wyposażenia tych edycji specjalnych należą: dynamicznie stylizowany pakiet AMG Line dla nadwozia i wnętrza Oprócz tego na liście wyposażeniowej znajdziemy: wielokonturowe, przednie fotele obszyte czarną skórą, przyciemniane szyby, odsuwany szyberdach oraz reflektory MULTIBEAM LED o wysokiej rozdzielczości.

Zarówno CLS Coupe, jak i CLS Shooting Brake od dawna uchodzą wśród nabywców za motoryzacyjne ikony stylu. Jak mówi Ola Kaellenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za sprzedaż osobowych Mercedesów:

“Nasze modele CLS Coupe i CLS Shooting Brake to jeżdżące ikony designu. Ich ekscytujące linie podnoszą tętno kierowcy jeszcze przed przekręceniem kluczyka. Natomiast zaawansowane dodatki techniczne, takie jak innowacyjne reflektory MULTIBEAM LED, 9-biegowa skrzynia automatyczna czy nowoczesne multimedia, potrafią przemówić zarówno do rozsądku, jak i chwycić za serce”.

To samo dotyczy nowej, specjalnej serii Final Edition. Za sprawą kompleksowego, przystępnie wycenionego wyposażenia i unikalnych detali reprezentuje ona szczytową formę aktualnej generacji CLS-a.

Mercedes-Benz CLS Coupe Final Edition i CLS Shooting Brake Final Edition – sportowe akcenty

Optycznie sportowy charakter serii Final Edition podkreśla pakiet AMG Line. Obejmuje on: diamentową osłonę chłodnicy z chromowanym wykończeniem, przedni zderzak AMG z efektownymi, szerokimi wlotami powietrza, listwy progowe AMG oraz tylny zderzak AMG z dynamicznie wyprofilowanymi przetłoczeniami i chromowaną listwą. Całość uzupełnia podwójna, prostokątna końcówka układu wydechowego z polerowanej stali nierdzewnej. Do tego dochodzą a także 19-calowe, czarne obręcze AMG ze lśniącym wykończeniem. Alternatywnie, do wyboru są 5-ramienne felgi AMG o średnicy 18 cali.

Sportową aurę w kabinie potęgują starannie dobrane, wysokiej próby materiały. Na kierowcę i pasażera z przodu czekają wielokonturowe fotele pokryte czarną skórą z jasnymi przeszyciami. Górny i dolny obszar ich podparcia lędźwiowego, boczne poduszki oparć oraz głębokość siedziska można osobno dostosować do indywidualnych wymagań. Odmiana Final Edition wyróżnia się również sportową kierownicą z obszytym skórą, spłaszczonym u dołu wieńcem i manetkami do zmiany biegów z chromowanym wykończeniem. Po bokach kierownicę pokrywa inspirowana wiatem sportów motorowych mikrofibra DINAMICA. Zapewnia jeszcze pewniejszy chwyt. Progresywny design kokpitu kompletują zaopatrzone w gumowe wypustki nakładki na pedały ze szczotkowanej stali.

Montowany w wersji Special Edition odsuwany szyberdach zwiększa poczucie przestronności w kabinie CLS-a. Termoizolacyjne, przyciemniane szyby zapewniają większe poczcie prywatności i chronią przed nagrzewaniem się wnętrza w słoneczne dni. Na życzenie dostępne są okna bez dodatkowego przyciemnienia.

Mercedes-Benz CLS Coupe Final Edition i CLS Shooting Brake Final Edition zdradzają też szlachetne emblematy na przednich błotnikach oraz napisy na dywanikach podłogowych z przodu.

Przełomowa technologia

Od strony technicznej lista wyposażenia modeli Final Edition obejmuje m.in. sportowe zawieszenie DIRECT CONTROL, a także reflektory MULTIBEAM LED z asystentem świateł drogowych Adaptive Highbeam Assist Plus. Ponieważ każdy z reflektorów składa się z modułu 24 osobno sterowanych, wysokowydajnych LED-ów, zapewniają one precyzyjne oświetlenie drogi i jej otoczenia, błyskawicznie reagują na zmieniające się warunki jazdy, a w porównaniu z konwencjonalnymi lampami wyróżniają się znacznie jaśniejszym snopem światła – i to bez oślepiania innych uczestników ruchu.

Indywidualny wybór

Modele Mercedes-Benz CLS Coupe Final Edition i CLS Shooting Brake Final Edition są dostępne w pełnej palecie odcieni lakieru przewidzianej dla modelu CLS, z sześcioma różnymi pakietami elementów ozdobnych oraz w połączeniu z dodatkowymi kombinacjami kolorystycznymi wykończenia kabiny. Nabywcy mają do wyboru praktycznie wszystkie odmiany silnikowe.

Zdjęcia: Mercedes-Benz