MotoNews.pl

Wyjątkowy design Seata Ateca: dlaczego taki SUV mógł powstać tylko w Barcelonie?

27 lipca 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
2016 07 20 ateca3

Wyrazisty styl oraz połączenie dynamiki i funkcjonalności to charakterystyczne cechy aut od hiszpańskiego producenta. Design Seata Ateca – pierwszego SUVa marki – jest równie mocno zakorzeniony w tym wizerunku. Jak wygląda najnowsze dzieło barcelońskich projektantów i dlaczego mogło powstać wyłącznie w Barcelonie?

– Ateca to samochód, który mógł zostać zaprojektowany tylko w jednym miejscu na świecie. Projektanci, zainspirowani Barceloną, stworzyli precyzyjny projekt doskonale oddający pasję tworzenia – mówi Alejandro Mesonero, szef Biura Projektów Seata.– Design Seata Ateca jest ekspresyjny i w każdym szczególe odzwierciedla radość z projektowania auta z silnym charakterem.

Design Seata Ateca: muskularna sylwetka z inteligentną i lekką konstrukcją

Wyrazista atrapa chłodnicy, mocno zaakcentowane pełne światła LED i imponujące wloty powietrza – tak wygląda Seat Ateca. Do tego należy dodać również lusterka zewnętrzne osadzone na panelach drzwi. Detal ten zwykle spotykamy wyłącznie w samochodach sportowych. W pierwszym SUVie Seata nawet kierunkowskazy oddają styl marki. Potężna, „muskularna” sylwetka Seata Ateca wzbudza poczucie trwałości i niezawodności.

– Nieustannie pracujemy nad tym, aby nasza marka była rozpoznawalna przez prosty, ale charakterystyczny design. Odrzuciliśmy wszystko, co skomplikowane, bo wierzymy, że prostota to podstawowy komponent piękna. Pracujemy nad uzyskaniem odpowiednich proporcji, które wyrażają wyjątkowy design. To dzięki temu Ateca tak dobrze wpisuje się w rodzinę naszych modeli. Ten samochód reprezentuje wizje, które implementujemy od pewnego czasu w Leonie i Ibizie oraz zamierzamy kontynuować w przyszłości – dodaje Alejandro Mesonero.

Typowy dla Seata jest także mocno rzeźbiony tył, z nisko osadzonym wgłębieniem na tablicę rejestracyjną. Światła z diodami LED podkreślają mocne linie nadwozia. Lekko prostokątne nadkola, obramowane na czarno zapewniają imponującą oprawę dla felg, których wymiary osiągają średnicę 19 cali. Nadwozie robi wrażenie nie tylko ze względu na dużą wszechstronność, ale także inteligentną i lekką konstrukcję.

Model Ateca prezentuje się mężnie, ale jednocześnie jest jednym z najlżejszych pojazdów w swoim segmencie, co zapewnia zwrotną jazdę nie tylko w miejskich warunkach.

Design Seata Ateca: dynamicznie, bezpiecznie i kolorowo

Wnętrze Seata Ateca doskonale uzupełnia zewnętrzny design pojazdu, który łączy wyrafinowany i elegancki styl z poczuciem solidności i bezpieczeństwa, tak wysoko cenionym przez kierowców SUV-ów.

Kokpit ma poziomą linię z wyraźnym akcentem na kierowcę. Elementy sterowania są zgrupowane blisko siebie, a komponenty informacyjne, takie jak wyświetlacz systemu informacyjno-rozrywkowego, pozostają wygodnie rozmieszczone blisko kierowcy. Światło jest kolejną szczególną cechą wnętrza. Nowe oświetlenie to aż osiem różnych kolorów, które można dobrać do swoich upodobań.

Design Seata Ateca: światło powitalne i podwójna podłoga na skarby

Ponad 4-metrowy Seat Ateca to potencjał niezwykle efektywnego wykorzystania przestrzeni. Jego bagażnik to aż 510 litrów pojemności w wersji podstawowej lub 485 litrów w wariancie 4Drive. Dodatkowym atutem jest podwójna podłoga, pod którą można ukryć różne drobiazgi, jak i składane tylne siedzenia.

W nowym modelu Ateca w parze z zaawansowanymi technologiami idą emocje. Jednym z przykładów, który oddaje to połącznie jest „światło powitalne”. Zaraz po otwarciu drzwi, diody w lusterkach zewnętrznych oświetlają obszar w pobliżu progów, wyświetlając nazwę Ateca i sylwetkę pojazdu.

Seat Ateca to auto wyjątkowe, oddające swoją rzeźbą wyrazisty i nowoczesny charakter Barcelony – energię tętniącego życiem miasta, inspirujące barwy oraz niepowtarzalną dynamikę. Zupełnie jak stolica Katalonii, Ateca urzeka, zachwyca i zaprasza.

Zdjęcia: Seat