MotoNews.pl

Mitsubishi Outlander PHEV 2017

13 października 2016

mitsubishi-outlander-2017-42

Po roku od gruntownej modernizacji i kilku miesiącach od przekroczenia bariery 100 tys. sprzedanych egzemplarzy, walory technologicznej wizytówki koncernu Mitsubishi Motors zostały ulepszone. Mitsubishi Outlander PHEV 2017 ma umocnić pozycję bestsellera w segmencie samochodów elektrycznych z zasilaniem zewnętrznym.

Mitsubishi Outlander PHEV 2017 ma nowe elementy wyposażenia

Do nowych elementów wyposażenia modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2017 należy m.in. przełącznik priorytetu EV. Powstrzymuje on sterownik układu napędowego przed przełączaniem w tryb hybrydowy, co pozwala na jazdę z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej na żądanie kierowcy. Nowym elementem jest też elektryczny hamulec postojowy z funkcją Auto Hold.

Funkcja łączności systemu pokładowego Smartphone Link Display Audio to wsparcie dla Apple CarPlay. Przemyślniejszy i bezpieczniejszy sposób na używanie iPhone’a w samochodzie, pozwala kierowcy na wykonywanie połączeń, słuchanie muzyki i dostęp do wiadomości, optymalizuje wskazówki nawigacji w zależności od natężenia ruchu. Funkcja Smartphone Link Display Audio współpracuje z Android Auto™. Pozwala to wykorzystać system Android™ tak, jakby został on stworzony z myślą o jeździe samochodem.

Gniazdo prądu zmiennego o maksymalnej mocy 1500W do zasilania urządzeń zewnętrznych umożliwia zasilanie sprzętu elektrycznego o mocy aż do 1500 W.  Podczas pikniku czy w sytuacjach awaryjnych działa przez około 4 godziny wyłącznie na akumulatorze trakcyjnym. Po tym czasie energia będzie płynnie dostarcza przez generator.

Systemy bezpieczeństwa i ułatwiające prowadzenie pojazdu

Mitsubishi Outlander PHEV 2017 został wyposażony w system ostrzegania o pojazdach w martwym polu (Blind Spot Warning) oraz system ostrzegania o niewidocznych pojazdach nadjeżdżających z tyłu (Rear Cross Traffic Alert (RCTA). Oprócz tego kierowca może korzystać z systemu zapobiegającego kolizjom (Forward Collision Mitigation) uzupełniony o funkcję wykrywania pieszych (Pedestrian Detection Function).  Przyda się także asystent świateł drogowych i przednie światła przeciwmgłowe w technologii LED.

Mitsubishi Outlander 2017 z silnikiem benzynowym lub Diesla

Równolegle, Outlander napędzany silnikiem benzynowym lub Diesla) podobnie jak jego krewniak spod znaku PHEV również będzie dostępny z nowymi elementami wyposażenia.  Znajdzie się wśród nich jednolita konsola środkowa zbliżona do tej z modelu Mitsubishi Outlander PHEV 2017 z elektrycznym hamulcem postojowym i funkcją Auto Hold.

Kierowcy tych modeli także będą mogli korzystać z funkcji łączności systemu pokładowego Smartphone Link Display Audio. Outlander napędzany  tradycyjnymi silnikami zostanie również wyposażony w system ostrzegania o pojazdach w martwym polu (Blind Spot Warning) oraz system ostrzegania o niewidocznych pojazdach nadjeżdżających z tyłu (Rear Cross Traffic Alert (RCTA). Podobnie, jak w Mitsubishi Outlander PHEV 2017 dostępny będzie system zapobiegający kolizjom (Forward Collision Mitigation) uzupełniony o funkcję wykrywania pieszych (Pedestrian Detection Function).  Ultradźwiękowy asystent ruszania (Ultrasonic Mis-acceleration Mitigation System-UMS) zapobiegnie natomiast wypadkom spowodowanym nieumyślnym wciśnięciem pedału gazu.

Pozostałe nowe elementy wyposażenia

  •  Kamera z widokiem dookoła pojazdu
  • Podświetlenie przestrzeni na nogi z przodu i schowka na konsoli środkowej
  • Antena dachowa w kształcie płetwy rekina (podobna do tej w modelu PHEV)
  • Przednie światła przeciwmgłowe w technologii LED\
  • Podgrzewana kierownica
  • Podgrzewana przednia szyba (dostępne w zależności od rynku i wersji wyposażenia)

Nowe Mitsubishi Outlander 2017 pojawi się na europejskim rynku w ostatnim kwartale 2016 roku.

 

Zdjęcia: Mitsubishi