MotoNews.pl

Nowy Citroen C-Elysee w Polsce

20 marca 2017

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nowy-C-Elysee 3

Na polskim rynku pojawił się nowy Citroen C-Elysee. Po raz pierwszy dla szerokiej publiczności samochód będzie można zobaczyć na stoisku marki Citroen podczas Poznań Motor Show 2017 od 6 do 9 kwietnia.

Sukces handlowy i sportowy

Od chwili rozpoczęcia sprzedaży na świecie sprzedano ponad 400 tys. Citroënów C-Elysée. Sukces handlowy został osiągnięty dzięki udanemu połączeniu komfortu, przestronności z nowoczesnymi technologiami, dostępnym w korzystnej ofercie cenowej. Ale także dzięki znakomitemu sprawowaniu modelu C-Elysée w Mistrzostwach Świata FIA WTCC, w których trzykrotnie pod rząd C-Elysee sięgnął po tytuł mistrzowski.

Nowy Citroen C-Elysee – komfort, przestronność i nowoczesne technologie

Stylistyka nowe Citroena C-Elysee uległa ewolucji. Pojawił się nowy, bardziej szlachetny przód, tylne światła z efektem 3D, nowe obręcze kół , jak również dwa nowe lakiery nadwozia. Nowy Citroen C-Elysee, słynący z komfortu i przestronności, został wyposażony w technologie ułatwiające prowadzenie, takie jak: Citroen Connect Radio oraz Citroen Connect Navi z 7 tabletem dotykowym. Jego sprzedaż właśnie się rozpoczyna.

Nowy Citroen C-Elysée czerpie z bogatego doświadczenia marki w zakresie układów jezdnych, jakości i zastosowanych technologii. Jest idealną propozycją dla klientów poszukujących atrakcyjnego sedana w przystępnej cenie. Model charakteryzuje się doskonałym trzymaniem się drogi i wysokim komfortem jazdy niezależnie od nawierzchni. Kompaktowy z zewnątrz, oferuje na tylnych siedzeniach przestrzeń godną pojazdów o większych gabarytach oraz duży bagażnik o pojemności 506 l. Nowy Citroen C-Elysee to nowoczesny, przestronny i solidny sedan. Model został wyposażony w dotykowy tablet, nową grafikę tablicy zegarów, która zwiększyła jej przejrzystość, ale także w kamerę cofania i najnowszej generacji radio oraz nawigację online sterowane dotykowym tabletem.

Citroen Connect Radio

Obsługa nowej generacji dotykowych tabletów  jest znacznie bardziej płynna i z krótszymi czasami reakcji dzięki zastosowaniu ekranu pojemnościowego. Urządzenie posiada następujące funkcje: obsługę telefonu poprzez Bluetooth (dostęp do listy kontaktów i zawieszanie połączeń), multimedia z możliwością odsłuchiwania muzyki ze smartfonu i korzystania z aplikacji zainstalowanych w telefonie dzięki funkcji Mirror Screen (Android Auto lub Apple CarPlay™) oraz obsługiwane przełącznikami w kierownicy radio. W celu uproszczenia obsługi system wzbogacony został o funkcję poleceń głosowych, umożliwiającą obsługę telefonu i multimediów.

Citroen Connect Navi

Stanowiący uzupełnienie oferty Citroen Connect Radio nowy system nawigacji 3D, z ekranem dotykowym i dostępem do informacji w czasie rzeczywistym, umożliwiający powiększanie obrazu dwoma palcami (jak w iPadach), został zmodyfikowany pod kątem łatwiejszego prowadzenia pojazdu dzięki udoskonalonym mapom. Główne miasta Europy i najważniejsze obiekty są widoczne w trybie 3D. Wszystkie szczegóły terenu są również przedstawione w realistycznej formie. Na drogach wielopasmowych system strzałek pozwala na szybszy wybór właściwego pasa ruchu. Przy zbliżaniu się do skomplikowanych skrzyżowań, na ekranie pojawia się dodatkowe okienko ukazujące jego obraz w perspektywie wraz ze wszystkimi znakami drogowymi.

Nowy Citroen C-Elysee jest już dostępny w polskiej sieci salonów marki. Ceny rozpoczynają się od 41 090 PLN.

Zdjęcia: Citroen