MotoNews.pl

Citroen C5 i C8 – zmiany stylistyczne i nowe elementy wyposażenia

02 lipca 2012

Kategoria | Rynek
Marka, model | , ,
Citroen 8

Styl modeli Citroen C5 i C8 zmienia się odzwierciedlając aktualne tendencje oraz ambicje marki. Zmiany dokonują się w kierunku nowoczesności i elegancji, podkreślając osobowość modeli, a jednocześnie zachowując atuty, które zapewniły im rynkowy sukces.

Citroen C5: styl i nowoczesne technologie
Od momentu wprowadzenia na rynek na początku 2008 roku, trzecia generacja Citroena C5 dostępna w wersji sedan i Tourer sprzedała się w ponad 400 000 egzemplarzy. W oparciu o ten rynkowy sukces Citroen C5 przechodzi stylistyczną i technologiczną modernizację, zyskując jeszcze bardziej wyrazistą osobowość i nowoczesne rozwiązania:

  • Model otrzymuje nowe szewrony marki, których bardziej zaokrąglony kształt podkreśla charakter sylwetki. Citroen C5 zostaje również wyposażony w nowe obręcze z lekkich stopów 17’’ “Egée” i oferuje nowy brązowy kolor nadwozia “Guaranja”. We wnętrzu, Citroen C5 w wersji wyposażenia Exclusive proponuje nowe skórzano-materiałowe tapicerki oraz elementy dekoracyjne.
  • Dla ułatwienia podróży Citroen C5 posiada nowy system nawigacji eMyWay współpracujący z Connecting Box z gniazdem Jack, gniazdem USB i zestawem głośnomówiącym Bluetooth. W modelu Citroen C5 Tourer, system nawigacji może zostać połączony z kamerą cofania dla usprawnienia manewrów.

Citroen C5 zapewnia nowoczesne rozwiązania technologiczne z myślą o wygodzie, komforcie i bezpieczeństwie, takie jak Citroen eTouch czy też zawieszenie Hydractive III+ stanowiące innowację marki na skalę światową.

Citroen C8: zaproszenie do podróży
Citroen C8 z powodzeniem łączy przestronność, komfort i przyjemność z jazdy. Wykorzystując te niepodważalne atuty, zostaje poddany zmianom, które ożywiają styl największego vana Citroena.
Nowy wizerunek marki jest widoczny na osłonie chłodnicy i z tyłu samochodu w postaci szewronów. Kolorystyczny wystrój Noir Onyx podkreśla osobowość Citroena C8. Nowy pakiet Black Pack obejmuje lusterka, słupki i listwy boczne drzwi. Ponadto reflektory w dymnej wersji nadają nowy wyraz i ożywiają styl vana. Nowy brązowy kolor “Hickory” rozszerza paletę dostępnych odcieni karoserii.

Zdjęcia: Citroen