MotoNews.pl

Alfa Romeo Stelvio już w Polsce

24 kwietnia 2017

Kategoria | Premiery
170227 Alfa-Romeo Stelvio 07

Alfa Romeo Stelvio to pierwszy SUV włoskiej marki w jej ponad 100-letniej historii. Ma na celu zmienić reguły gry w segmencie kompaktowych SUV-ów klasy premium. Marka chce zaprezentować trzy dostępne wersje: Stelvio, Stelvio Super i Stelvio First Edition

Alfa Romeo Stelvio – niezwykła dynamika jazdy

Model gwarantuje porywającą jazdę i jednocześnie zapewnia maksymalny poziom komfortu i wszechstronnosci. Alfa Romeo Stelvio to również najwyższa górska przejezdna przełęcz we Włoszech. Krajowa droga o tej samej nazwie, która przez nią przechodzi, wije się na odcinku prawie 20 km. Liczy ponad 75 ostrych zakrętów, stając się synonimem podróży i wolności.

Zgodnie z tradycją Alfy Romeo, nowy SUV wyróżnia się doskonałą dynamiką jazdy, jak przystało na prawdziwy sportowy samochód. Wszystko to dzięki optymalnemu rozkładowi mas na obie osie, najbardziej bezpośredniemu układowi kierowniczemu i wyrafinowanemu układowi zawieszenia z ekskluzywną technologią AlfaLinkTM. Ponadto, Alfa Romeo Stelvio łączy w sobie niezwykłe osiągi silnika oraz szerokie zastosowanie ultralekkich materiałów, takich jak włókno węglowe. Wykonano z niego wał napędowy.  Natomiast silniki, zawieszenie, pokrywę silnika, drzwi i bagażnik wyprodukowano z aluminium.

Ponadto, w celu lepszej przyczepności bez żadnych kompromisów, SUV Stelvio oferuje integralny napęd na cztery koła Alfa Romeo Q4. Dodatkowo, na zamówienie, może być wyposażony w samoblokujący mechanizm różnicowy. Samochód wyróżnia się nie tylko rewelacyjnymi osiągami i zachowaniem na drodze, ale także dużą przestrzenną kabiną pasażerską. Dzięki temu każda podróż jest wygodna i przyjemna.

Sportowy design w 100% Alfa Romeo

Wygląd zewnętrzny

Proporcje Stelvio są wyrazem kompaktowości, siły i dynamizmu. Świadczą o tym wymiary: długość 468 cm, wysokość 167 cm i szerokość 216 cm. Nadwozie wyróżnia się przyciągającą wzrok masywną linią. Stanowi doskonałą równowagę między czerpaniem z dziedzictwa marki a mocą, szybkością i pięknem. To prawdziwa magiczna alchemia, która jest częścią ponad 100-letniej historii Alfy Romeo. Aby uzyskać ją zarówno w przeszłości, jak i teraz, należy umiejętnie łączyć wyjątkowe cechy włoskiego designu: poczucie proporcji, prostotę i doskonałe wykończenie.

Piękno samochodu dodatkowo podkreśla różnorodna kolorystyka. Klient ma do wyboru 13 kolorów nadwozia i 13 różnych wzorów obręczy kół, które uwypuklają sportowy i elegancki charakter samochodu.

Wnętrze kabiny

Ten sam charakter sportowej elegancji odnajdujemy we wnętrzu.  Zostało skrojone, niczym najlepszej jakości garnitur z niesamowitą starannością i użyciem wysokiej jakości materiałów: włókna węglowego, drewna, tkanin i obić miłych dla oka i przyjemnych w dotyku. Połączono je w taki sposób, by od razu poczuć, że zostały one wykonane przez człowieka z dużą starannością.

Wszystkie elemety wnętrza skoncentrowane są wokół kierowcy. Konsolę środkowa, delikatnie pofalowaną i miękką deskę rozdzielczą oraz skórzaną, sportową kierownicę  zaprojektowano tak, by mogły dopasować się do każdego stylu jazdy. Do dyspozycji kierowcy jest także kolorowy wyświetlacz technologii TFT (z ekranem o przekątnej 3,5″ lub 7″). Oferuje wszystkie najważniejsze informacje.

Interfejs człowiek/maszyna składa się z dwóch pokręteł, za pomocą których można prosto i łatwo ustawiać selektor Alfa DNA oraz system Alfa U-Connect.
Ten ostatni, w zależności od poziomu wyposażenia, oferuje szeroki ekran o przekątnej 6,5″ lub 8.8″ w wysokiej rozdzielczości. Ma również wbudowaną funkcję 3D. To nowość w zakresie systemów audio. Urządzenie zostało zaprojektowane we współpracy z Magneti Marelli.

Innowacyjna technologia zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo

Alfa Romeo Stelvio wyróżnia się licznymi zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Oferowane są w standardzie lub, jako opcja płatna, w zależności pod poziomu wyposażenia.

Wśród nich na uwagę zasługuje innowacyjny system elektro-mechaniczny IBS. Łączy kontrolę stabilności z tradycyjnym wspomaganiem hamulców. Gwarantuje natychmiastową reakcję hamulca i rekordowo krótką drogę hamowania. Wymienić należy także nowe systemy bezpieczeństwa czynnego, takie jak: system ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd „Forward Collision Warning”.

Autonomiczny system awaryjnego hamowania (AEB) ma czujnik ochrony pieszych, który ostrzega kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych, w razie potencjalnego zderzenia czołowego i uruchamia układ hamulcowy. „Lane Departure Warning ostrzega natomiast kierowcę przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu. Wyposażenie uzupełniają system Blind Spot Monitoring (BSM) z liniami wzdłużnymi (Rear Cross-Path Detection), które monitorują na bieżąco martwe punkty z obu stron pojazdu i ostrzegają kierowcę w przypadku potencjalnego zagrożenia. Niemniej ważny jest adaptacyjny tempomat, który dostosowuje prędkość pojazdu na podstawie sytuacji na drodze.

Wyjątkowe osiągi

Alfa Romeo Stelvio prezentuje cały swój charakter nie tylko poprzez wyjątkowy styl i doskonałą dynamikę jazdy, ale również poprzez nowe silniki. Są to 2.0 z turbodoładowaniem o mocy od 200 KM do 280 KM oraz 2.2 Diesel o mocy od 180 KM do 210 KM. Dodatkowo podkreślają sportową „duszę” SUV-a.

Wszystkie silniki dostępne są wyłącznie z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów i napędem tylnym lub integralnym Q4. Należą do nowej generacji czterocylindrowych silników wykonanych w całości z aluminium i wyposażonych w wał napędowy z włókna węglowego. Innowacyjne i niezawodne silniki Stelvio są kwintesencją technologii motoryzacyjnej grupy.

Wszystkie produkowane są we Włoszech. Silniki benzynowe w zakładach Termoli (benzyna). Natomiast silniki wysokoprężne powstają w Pratola Serra w wyszczególnionych strefach przeznaczonych tylko do produkcji silników Alfy Romeo.

I jeszcze najważniejsza informacja: Stelvio 2.0 z turbodoładowaniem o mocy 280 KM jest najlepszy w swojej klasie również, jeśli chodzi o przyspieszenie od 0 do 100 km/h. Osiąga je w zaledwie 5,7 sekundy.

Wyjątkowy komfort podróżowania

Alfa Romeo Stelvio wprowadza do świata SUV klasy premium sekrety włoskiej gościnności. W istocie, jego wnętrze wyróżniają ekskluzywność, dobry smak i elegancja. Dodatkowo, we wnętrzu kabiny jest dużo miejsca dla osób podróżujących, którzy mogą podróżować wygodnie. I nie tylko.

Model daje wrażenie pełnej kontroli i panowania nad drogą, dzięki selektorowi Alfa DNA, ale przede wszystkim dzięki podwyższonej pozycji kierowcy. Bez uszczerbku dla przyjemności jazdy oferowanej przez sportowy samochód z logo Alfy Romeo, zapewnia ona też lepszą widoczność.

Komfort podróży gwarantują także dwustrefowa klimatyzacja, technologicznie zaawansowany system audio Alfa U-Connect, który w zależności od poziomu wyposażenia, może być wyposażony w 8, 10 lub 14 głośników (marki Harman Kardon). Równie istotny jest fakt, że Stelvio ma pakowny bagażnik o pojemności 525 litrów. Jjest elektrycznie otwierany i zamykany za pomocą pilota. Nowy SUV Stelvio jest przeznaczony zatem dla klientów, którzy poszukują samochodu kategorii SUV, ale nie chcą rezygnować ze sportowego stylu prowadzenia samochodu.

Kompletna gama spełniająca wymagania zarówno klientów prywatnych, jak i flot

Gama oferuje trzy poziomy wyposażenia Stelvio, Stelvio Super i Stelvio First Edition. Klient może wybierać spośród 13 kolorów nadwozia i 13 wzorów aluminiowych obręczy kół (od rozmiaru 17″ do 20″). Bogate wyposażenie standardowe oferuje m.in. 17” obręcze kół ze stopów lekkich, system Alfa U-Connect 6,5″, selektor Alfa Rotary znajdujący się na konsoli środkowej, system audio z 8 głośnikami, fotelez 6-stopniową manualną regulacją i pokryte czarną tkaniną, system hamulcowy Integrated Brake System (IBS), system ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd „Forward Collision Warning (FCW) z autonomicznym system awaryjnego hamowania (AEB)i czujnikiem ochrony pieszych. Wyposażenie wersji Stelvio uzupełniają tylne czujniki parkowania, tempomat, elektrycznie otwierany bagażnik, czujnik zmierzchu i czujnik deszczu.
Kolejna wersja, jeszcze bardzie komfortowa i bogatsza to wersja Super, która dokłada ekskluzywne elementy wystroju wnętrza i nadwozia: 17″ obręcze kół ze stopów lekkich, fotele pokryte tkaniną w połączeniu ze skóra techniczną dostępne w trzech wersjach kolorystycznych (czarnym, czarno-brązowym i czarno-czerwonym), dwukolorowa deska rozdzielcza i panele drzwi dostępne w trzech tonacjach (czarnym, czarno-brązowym i czarno-czerwonym) oraz aluminiowe listwy progowe. Wersja ta w stanardzie ma również światła bi-ksenonowe ze spryskiwaczami. Dla Stelvio Super dostępne są liczne pakiety, między innymi pakiet Luxury, obejmujący elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele z ekskluzywnej, delikatnej skóry „Pieno Fiore” (w kolorach czarnym, brązowym, czerwonym lub beżowym) oraz elementy wykończeniowe z prawdziwego drewna oraz pakiet Sport zawierający: podgrzewaną sportową kierownicę, skórzane sportowe fotele, elektrycznie regulowane i podgrzewane, elementy wykończeniowe wykonane z aluminium oraz aluminiowe nakładki na pedały i podnóżek kierowcy.

Alfa Romeo Stelvio będzie dostępna w Polsce w cenach od 169 700 do 232 500 PLN.

 

 

Zdjęcia: Alfa Romeo