MotoNews.pl

Jeep Renegade Upland – edycja specjalna

24 kwietnia 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Jeep-Renegade-Upland 6

Marka Jeep wprowadza na wybrane rynki w Europie, także w Polsce, model Jeep Renegade Upland. To nowa, specjalna edycja z napędem na wszystkie koła. Wzbogaci gamę małego SUV-a wyróżniającego się najlepszymi możliwościami terenowymi w swojej kategorii.

Nowa edycja specjalna modelu będzie dostępna w salonach Jeepa w Polsce od maja. Wyróżnia się charakterystycznym, off-roadowym wyglądem. Została wzbogacona o przydatne w terenowej jeździe wyposażenie. Obejmuje ono m.in. specjalny, terenowy zderzak przedni z wersji Trailhawk i stalowe płyty osłonowe podwozia.

Jeep Renegade Upland

Jednostka napędowa

Nowy Jeep Renegade Upland jest wyposażony w diesla Multijet II o pojemności 2,0 litra i mocy 140 KM. Silnik współpracuje z 9-stopniową, automatyczną skrzynią biegów i ekskluzywnym systemem napędu 4×4 Active Drive Low 4×4 z przełożeniem pełzającym 16,5:1. Standardowym wyposażeniem jest również system zarządzania trakcją Selec-Terrain z czterema trybami (Auto, Śnieg, Piasek i Błoto). Zapewnia on optymalne możliwości terenowe na każdej nawierzchni. Natomiast system Hill Descent Control umożliwiają płynny i kontrolowany zjazd ze wzniesienia w nierównym lub śliskim terenie bez konieczności hamowania przez kierowcę.

Charakterystyczne akcenty stylistyczne

W celu zapewnienia bardziej sportowego i bardziej agresywnego wyglądu, edycja specjalna Renegade Upland ma czarne sportowe, błyszczące akcenty na 17” aluminiowych obręczach kół, grillu przednim i znaczku Jeep, oraz na tylnym znaczku „4×4″ i bocznym napisie „Renegade”. Ekskluzywny motyw „UPLAND” zdobi zarówno fotel kierowcy, jak i pasażera, uzupełniając wystrój wnętrza nowej edycji specjalnej.

Wnętrze

Ten sam sportowy charakter odnajdujemy we wnętrzu, dzięki anodyzowanym, pomarańczowym akcentom dekoracyjnymi na głośnikach, kratkach nawiewu, dźwigni zmiany biegów i uchwytach na kubki na konsoli centralnej. Do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza należą: czarna tapicerka foteli, skórzana kierownica i maty podłogowe z logo Jeep. Zestaw wskaźników z 3,5″ wyświetlaczem TFT to zaawansowana technologia dla wyświetlaczy LCD sterowanych cienkowarstwowymi tranzystorami pozwalająca na uzyskanie jaśniejszych i wyraźniejszych obrazów. Oferuje szeroki wybór możliwości indywidualizacji, od podstawowego odczytu analogowego po centralny wyświetlacz cyfrowy. W jasny sposób przedstawia on informacje o pojeździe za pomocą intuicyjnych ikon, uzupełniając wnętrze edycji specjalnej Upland.

Wyposażenie

Dodatkowo, w stosunku do dedykowanych elementów stylistycznych i terenowego wyposażenia, edycja specjalna Renegade Upland oferuje Klientom bogate wyposażenie w standardzie, Zapewnia komfort podróżującym zarówno podczas jazdy w mieście, jak i na autostradzie w trakcie dłuższych podróży. Obejmuje ono tempomat z ogranicznikiem prędkości, tylne czujniki parkowania, światła przeciwmgielne, klimatyzację manualną (automatyczna dwustrefowa klimatyzacja jest dostępna opcjonalnie) oraz system multimedialny Uconnect z 5″ ekranem dotykowym (opcjonalnie również z nawigacją).

Jeep Renegade Upland będzie dostępny w pięciu kolorach nadwozia: biały Alpine White, pomarańczowy Omaha Orange, czarny Carbon Black, czarny Solid Black i zielony Hyper Green.

Zdjęcia: Jeep