MotoNews.pl

Nissan Micra BOSE Personal Edition – wersja limitowana

18 października 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
38 Nissan Micra BOSE

Nissan Micra BOSE Personal Edition trafił właśnie do sprzedaży. Łączy najatrakcyjniejsze elementy wyrazistej stylistyki z wysoką jakością systemu audio. Ta wersja samochodu powstała dla uczczenia długofalowej współpracy Nissana z firmą BOSE, produkującą sprzęt audio wysokiej klasy. Jest to pierwsza edycja specjalna nowej, piątej generacji modelu Micra.

Nissan Micra BOSE Personal Edition – na czym polega jego wyjątkowość?

Głównym atutem samochodu jest dostępny tylko w modelu Micra system audio BOSE Personal. Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu sygnału i sześciu głośnikom o znakomitych parametrach zapewnia on poczucie zanurzenia w dźwięku 360°. W skład systemu wchodzą między innymi dwa wyjątkowe głośniki BOSE UltraNearfield™. Wbudowano je w zagłówek fotela kierowcy.

Dźwięk z systemu audio BOSE Personal można ustawić z uwzględnieniem upodobań kierowcy. Funkcja BOSE PersonalSpace Control jest dostępna poprzez ekran dotykowy systemu multimedialnego NissanConnect. Umożliwia regulowanie poszczególnych opcji odsłuchu, począwszy od dźwięku precyzyjnie skupionego na przedniej części kabiny do dźwięku o znacznie szerszej, „otaczającej” charakterystyce.

Wyposażenie

Nissan Micra BOSE Personal Premium Edition jest oparty na flagowej wersji wyposażenia Tekna. Dostępny w kolorze czarnym Enigma lub szarym Gunmetal, jest dodatkowo standardowo wyposażony w pakiet personalizacji nadwozia Ultimate oraz pakiet personalizacji wnętrza. W obu przypadkach z dominującym kolorem pomarańczowym Energy.

W stosunku do standardowego wyposażenia wersji Tekna, edycja specjalna oferuje dodatkowo reflektory LED, podgrzewane przednie siedzenia i dojazdowe koło zapasowe. W wyposażeniu dostępnym za dopłatą znalazły się z kolei system kamer 360° oraz pakiet bezpieczeństwa. W jego skład wchodzą następujące systemy: automatyczny hamulec awaryjny z funkcją wykrywania pieszych, adaptacyjne światła drogowe, system ostrzegania i interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz czujnik deszczu.

Nissan Micra BOSE Personal Edition bazuje na wyposażeniu Acenta i oferowana jest w kolorach czarnym Enigma, szarym Gunmental lub pomarańczowym Energy. Stylistyka zewnętrzna opiera się na pakiecie personalizacji Plus, a wnętrze zostało wzbogacone o elementy w kolorze pomarańczowym Energy. W porównaniu do standardowej specyfikacji wersji Acenta egzemplarze z edycji specjalnej wyposażone zostały dodatkowo w dojazdowe koło zapasowe oraz pakiet komfortowy, czyli automatyczną klimatyzację oraz tylną kamerę ułatwiającą parkowanie.

Pakiet personalizacji nadwozia

Pakiet personalizacji nadwozia jest dostępny w obu wariantach limitowanej edycji. Obejmuje pomarańczowe elementy wykończeniowe na zderzakach z przodu i z tyłu, boczne listwy, nakładki na lusterka boczne oraz 17‑calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich. Dodatkowym uzupełnieniem spersonalizowanego wyglądu BOSE Personal Premium są wysokiej jakości naklejki w kolorze anodyzowanej czerni i pomarańczowym na dachu oraz na pokrywie silnika. Wyróżnikiem limitowanych edycji są również specjalne emblematy BOSE Personal umieszczone na słupkach B.

Personalizacja wnętrza

Personalizacja wnętrza obu wersji obejmuje tapicerkę foteli z kolorowymi wstawkami oraz wyściółkę na wysokości kolan i panel deski rozdzielczej pokryte ekologiczną skórą w kolorze pomarańczowym. W wersji BOSE Personal Premium dodatkowo oferowane są eleganckie dywaniki podłogowe, nakładki ochronne na progi oraz podłokietnik między przednimi fotelami.

Gama silnikowa

Obie edycje modelu Nissan Micra BOSE Personal Edition są oferowane z trzycylindrową turbodoładowaną jednostką benzynową o pojemności 0,9 litra i mocy 90 KM. Silnik współpracuje z pięciobiegową przekładnią manualną. Pewne i komfortowe prowadzenie pojazdu zapewniają innowacyjne rozwiązania, takie jak aktywna kontrola ruchów nadwozia i aktywna kontrola toru jazdy.

 

Promocyjna cena modelu Nissan Micra BOSE Personal Edition w Polsce to 60 990 zł, a za wersję BOSE Personal Premium Edition trzeba zapłacić 66 990 zł.