MotoNews.pl

Nowa gama Nissana Micra na 2021 rok

20 listopada 2020

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan-Micra-MY21

Nissan odmładza swój kultowy model. Odświeżona Micra to kolejny etap w rozwoju tego miejskiego samochodu, który cieszy się niesłabnącą popularnością, mimo że od chwili jego europejskiego debiutu minęło już 38 lat.

Nissan Micra 2021

Nowa gama modelu, która trafi do salonów sprzedaży w 2021 r., została uproszczona, a jednocześnie pojawiły się w niej nowe wersje wyposażenia, co ułatwi klientowi wybór auta zgodnie z jego oczekiwaniami i potrzebami. Poza znaną już wersją Acenta, Nissan wprowadza nowy poziom wyposażenia N-Design. Do stałej oferty trafi również chętnie wybierana przez klientów odmiana N-Sport.

Całą gamę modelu Micra wyróżnia bezkompromisowa i efektowna stylistyka oraz dbałość o szczegóły. Wybierając pakiet stylizacji nadwozia z akcentami w innym kolorze lub opcję z reflektorami przednimi w technologii LED, kupujący może nadać swojemu Nissanowi Micra elegancki styl i atletyczny wygląd.

Wersja N-Design oferuje w standardzie nowe 16-calowe dwukolorowe obręcze kół o pochodzącej z języka japońskiego nazwie „Genki”, które doskonale wpisują się w stylistykę modelu, dodając mu energii i dynamiki.

„W odświeżonej gamie modelu na 2021 r. udało nam się udoskonalić te elementy, które klienci cenią w Nissanie Micra najbardziej. Ułatwiliśmy kupującym wybór spełniającej ich oczekiwania wersji i stworzyliśmy możliwość dalszej personalizacji wybranego modelu dzięki bogatej ofercie opcji, które nadają samochodom jeszcze bardziej wyrazisty i indywidualny charakter” – powiedziała Ekaterina Apushkina, dyrektor generalny ds. marketingu samochodów miejskich w Nissan Europe. „Uskrzydleni sukcesem naszego modelu, bacznie wsłuchując się w każdy głos naszych klientów osiągnęliśmy moment, w którym Nissan Micra ma do zaoferowania więcej niż kiedykolwiek”.

N-Sport – energetyzujący design i sportowy charakter

Oferowana dotąd jako wersja specjalna, N-Sport wchodzi na stałe do oferty modelu Micra. Zapewnia wyjątkowy, dopracowany w każdym calu design, który przyciąga spojrzenia i przyspiesza bicie serca. Elementy stylistyczne nadwozia obejmują czarne lśniące listwy boczne oraz listwy na przednim i tylnym zderzaku, a także nowe czarne nakładki na lusterka boczne. Efektownym dopełnieniem całości są 17-calowe obręcze kół z lekkiego stopu z elementami personalizacji w kolorze czarnym. Wyposażenie standardowe wersji N-Sport stanowią światła przednie i przeciwmgłowe w technologii full LED.

Tę samą elegancką i wyrafinowaną estetykę odnajdziemy we wnętrzu Nissana Micra N‑Sport, które zostało zaprojektowane z dbałością o najwyższy komfort kierowcy i pasażerów. Tapicerka foteli z wstawkami z Alcantary® i idealnie komponujące się z nią, wykonane z tego samego materiału wstawki na desce rozdzielczej podkreślają wysoką jakość wykończenia. Ergonomiczne siedzenia zapewniają solidne podparcie, oferując komfort i wygodę nawet podczas długich podróży.

N-Design – personalizacja w standardzie

Wersja N-Design jest skierowana do osób, które pragną swobodnie wyrazić swój styl i charakter. W ramach dostępnych wariantów personalizacji nadwozia klient ma do wyboru listwy boczne oraz listwy na przednim i tylnym zderzaku w wersji chromowanej lub w błyszczącej czerni, a także stylizowane nakładki na lusterka boczne w tych samych kolorach. W wersji N-Design pakiet stylizacji nadwozia oraz efektowne 16-calowe dwukolorowe obręcze kół Genki dostępne są w standardzie.

W elegancką stylistykę wnętrza doskonale wpisuje się nowoczesny design foteli z czarną materiałową tapicerką z szarymi akcentami oraz pokryte syntetyczną skórą detale takie jak panel deski rozdzielczej, boczne elementy konsoli środkowej na wysokości kolan czy wykończenia paneli drzwiowych.

Udoskonalony, dynamiczny i wydajny silnik spełniający wymagania normy Euro 6d

Turbodoładowany benzynowy silnik o pojemności 1,0 litra, w który wyposażony jest Nissan Micra, łączy imponujące osiągi z wydajnością, gwarantując doskonałe wrażenia z jazdy. Jednostka napędowa spełnia wymagania najbardziej restrykcyjnej normy emisji spalin Euro 6d, co przekłada się na większą oszczędność paliwa i niższy poziom emisji CO2. Uzyskanie korzystniejszego przebiegu krzywej momentu obrotowego gwarantuje większy komfort jazdy przy rzadszej zmianie przełożeń. Taka charakterystyka silnika sprawdza się w szczególności w ruchu miejskim, umożliwiając bardziej płynną jazdę i zapewniając lepszą dynamikę i elastyczność.

Zaawansowane technologie w zakresie bezpieczeństwa

Wszystkie wersje modelu Micra, począwszy od bazowej Acenta, wyposażone są w szereg technologii poprawiających bezpieczeństwo, m.in.: wspomaganie ruszania na wzniesieniu, system kontroli ruchów nadwozia oraz system kontroli toru jazdy, który ułatwia prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach.

Pozostałe zaawansowane technologie oferowane są w ramach Pakietu Bezpieczeństwa. Pakiet, dostępny jako wyposażenie opcjonalne we wszystkich wersjach modelu, obejmuje: adaptacyjne światła drogowe, inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych oraz system automatycznego hamulca awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych.

Nissan Micra piątej generacji, stworzony na potrzeby rynku europejskiego i spełniający jego surowe wymagania, jest przykładem sukcesu produkcyjnego, który przełożył się na sukces sprzedażowy. Od chwili wprowadzenia na rynek w 2017 r., model sprzedał się w 230 tysiącach egzemplarzy w 34 krajach Europy.

Micra to pierwszy osobowy Nissan produkowany w zakładach Renault, co tylko potwierdza, że rozwijająca się współpraca w ramach Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi przynosi oczekiwany efekt synergii.

Nissan Micra z roku modelowego 2021 będzie dostępny w salonach sprzedaży od grudnia, ale już teraz można go zamówić w promocyjnej cenie od 57 900 zł.

Zdjęcia: Nissan