MotoNews.pl

Infiniti Q30 oraz QX30 w nowych konfiguracjach

19 kwietnia 2018

Kategoria | Premiery
INFINITI-QX30-2018 3

Infiniti wprowadziło na rynek nowe konfiguracje kompaktowego modelu Q30 oraz crossovera QX30. Lista opcji zyskała na przejrzystości, w związku z czym klientom łatwiej będzie znaleźć najbardziej atrakcyjną dla siebie ofertę, a dzięki funkcji „My Car Finder” także swój samochód na wielkich parkingach.

Infiniti Q30

Wyjściowa wersja wyposażenia modelu Q30 otrzymała nazwę PURE. Już w tej wersji układowi ABS towarzyszą systemy kontroli trakcji oraz dynamiki pojazdu. Auto wyposażone jest także w system ostrzegania przed kolizjami z przodu i zatrzymywania pojazdu oraz wielofunkcyjną skórzaną kierownicę. Na bogatej liście standardowego wyposażenia są m.in. system informacji i rozrywki z ekranem dotykowym oraz bezprzewodowe strumieniowanie muzyki Bluetooth.

Klienci zainteresowani jeszcze bardziej kompletnie wyposażonymi wersjami, mogą wybrać drogę w stronę opcji LUXE albo SPORT.

Linia LUXE, która zastąpiła wersje Premium, została wzbogacona o możliwość wyboru benzynowego silnika 2.0, dotychczas oferowanego tylko w konfiguracji Sport. Na standardowe wyposażenie wersji LUXE składają się (oczywiście wraz z elementami wersji PURE) m.in. system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu, tempomat i osiemnastocalowe, pięcioramienne felgi aluminiowe o podwójnym wzorze.

Wersje SPORT wyróżniają się dynamiczniej wyprofilowanym przednim zderzakiem, tylnym zderzakiem sportowym z dyfuzorem i czarnymi końcówkami wydechu oraz dziewiętnastocalowymi, pięcioramiennymi felgami aluminiowymi z oponami run-flat.

Przejście do klas LUXE TECH i SPORT TECH wiąże się ze wzbogaceniem Q30 nie tylko o zewnętrzne klamki wykończone chromem, ale przede wszystkim o pakiet INFINITI InTouch, system audio Bose® Premium Sound System z dziesięcioma głośnikami, system doświetlania zakrętów, a także o automatycznego asystenta parkowania z panoramiczną kamerą i funkcją wykrywania ruchomych obiektów. Dwanaście czujników systemu automatycznego parkowania mierzy wymiary miejsca parkingowego i pomaga tak manewrować autem, że kierowcy pozostaje tylko używanie pedału przyspieszenia i hamulca.

Infiniti QX30

Premium Active Crossover QX30 jest od teraz dostępny w wersjach LUXE i LUXE TECH. Bardziej wyrazistego wyglądu nadadzą mu opcjonalne dziewiętnastocalowe koła ze stopu metali lekkich z pięcioma podwójnymi szprychami. W obu wersjach silnikowych – 2.0t benzyna i 2.2 diesel – QX30 wyposażony jest w napęd na cztery koła.

Tak kompakt Q30, jak i crossover QX30 wyposażone są w funkcję „My Car Finder” – pokazującą na smartfonie lokalizację auta i ułatwiająca jego znalezienie na zatłoczonych parkingach oraz aplikację śledzenia samochodu „InTouch Tracking” – przydatną w przypadku kradzieży.

Pełne specyfikacje dostępne są w salonach INFINITI oraz na www.infiniti.pl.

Zdjęcia: Infiniti