MotoNews.pl

Infiniti QX30 – wszechstronność na wyższym poziomie

19 listopada 2015

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Infiniti QX30 8

Infiniti QX30 Premium Active Crossover zadebiutował równocześnie na dwóch salonach samochodowych − w Los Angeles i Guangzhou (Chiny) − obwieszczając kolejny etap realizacji strategii globalnego rozwoju marki.

Stworzony z myślą o nowej generacji nabywców towarów luksusowych QX30 może się poszczycić przemyślanym wyglądem, kreującym odważny manifest wizualny. Model dołącza do Q30, jako część nowej linii modelowej kompaktów klasy premium Infiniti.

QX30 zachował wyraziste i eleganckie cechy stylistyczne, zastosowane w modelu koncepcyjnym, czyli bardzo odważne przetłoczenia blach, unikalną sylwetkę crossovera oraz asymetryczną kabinę. Opracowano go w zgodzie z nową filozofią rozwoju produktu, jeszcze wyraźniej podporządkowaną stylistyce.

QX30 cechuje nie tylko efektowny wygląd, ale też wyższa pozycja jazdy, jakość prowadzenia budująca zaufanie kierowcy, a także „wszędobylski” charakter auta. Model dostępny jest z inteligentnym systemem napędu na wszystkie koła. W efekcie samochód znakomicie radzi sobie zarówno na ulicach metropolii czy podmiejskich szosach, jak i na krętych drogach wiejskich. I to w każdych warunkach pogodowych.

Przemawiając w Los Angeles, Roland Krueger, Prezes Infiniti powiedział:

− Crossover QX30 dołącza do nowej rodziny kompaktowych samochodów klasy premium we właściwym czasie i będzie poszerzeniem naszej oferty dla nowych klientów na całym świecie. Wobec ostatnich sukcesów handlowych Infiniti i notowanego wzrostu sprzedaży, obecna ofensywa produktowa spowoduje dalsze wzmocnienie pozycji marki w skali światowej.

Infiniti QX30 Premium Active Crossover wejdzie do sprzedaży na wybranych rynkach w połowie 2016 roku.

Zdjęcia: Infiniti