MotoNews.pl

Infiniti Abstract Car Q30 by Łukasz Stokowski

22 czerwca 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Infiniti-Q30-by-Stokowski

Infiniti Q30, samochód, który swoją stylistyką łamie obowiązujące dotąd w segmencie premium konwencje projektowe, otrzymał nowe, niepowtarzalne oblicze. Jest ono wynikiem
współpracy Infiniti z polskim artystą abstrakcyjnym Łukaszem Stokowskim, a polega na „ubraniu” nadwozia Q30 w skórę przeniesioną z jednego z jego obrazów. W ten sposób Infiniti Abstract Car Q30.

Dynamika samochodu oraz twórczości, z której znany jest artysta, to idealna kompozycja. Tym bardziej, że Łukasz Stokowski, podobnie jak styliści Infiniti, ceniony jest za łamanie zasad, ponieważ – jak mówi – sztuka nie ma dlań ograniczeń, a proces twórczy jest nieprzewidywalny. Tworzy abstrakcyjne i dynamiczne w swoim wyrazie obrazy, odważnie buduje kontrasty, nie boi się kolorów. Moim celem i największym spełnieniem jest przekazanie ludziom siły, energii i pozytywnych emocji, bo sam jestem szczęśliwym człowiekiem.

Wyjątkowy egzemplarz Q30 w wersji 2.2d Premium Tech Gallery White 7 DCT AWD będzie jeżdżącym dziełem sztuki, gdyż można go będzie kupić. Cena, jak na występujące
w jednym egzemplarzu dzieło sztuki, nie wydaje się wygórowana, gdyż wynosi 202 800 złotych.

Infiniti Abstract Car Q30 zadebiutował podczas wernisażu wystawy Łukasza Stokowskiego, którą otwarto 128 czerwca w Royal Wilanów (Warszawa, ul. Klimczaka 1). Wystawa będzie czynna do 2 lipca. Serdecznie zapraszamy.