MotoNews.pl

Hyundai ogłosił ceny nowego Tucsona

15 lipca 2018

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Hyundai-Tucson 4

Model Tucson to jeden z ważniejszych modeli w portfolio marki Hyundai. Od momentu swojej premiery w 2015 roku, Tucson jest najlepiej sprzedającym się autem Hyundaia w Polsce i w Europie.
W nowym modelu pojawiły się stylistyczne zmiany wybranych elementów nadwozia, zmieniono gamę jednostek napędowych i rozbudowano wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa.

Nowoczesną sylwetkę Tucsona podkreśla kaskadowy grill oraz nowa architektura reflektorów LED, podwyższony zderzak, srebrna osłona pod zderzakiem przednim i nowy wzór felg. W samochodzie zmieniono również układ tylnych świateł, a także przeprojektowano tylny zderzak i układ wydechowy.

Nowy Hyundai Tucson

  • Najbardziej popularny model marki Hyundai w Polsce i Europie przeszedł zmiany stylistyczne, a także w zakresie wyposażenia w systemy bezpieczeństwa i nowe jednostki napędowe.
  • Zaprojektowany i produkowany w Europie, Tucson spełnia najwyższe standardy jakości, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich Klientów i umacniając swoją silną pozycję na polskim rynku.
  • Model w podstawowej wersji z silnikiem 1.6 GDi o mocy 132 KM kosztuje 86 900 PLN

Dzięki najnowszym funkcjom informacyjno-rozrywkowym, nowy Hyundai Tucson umożliwia użytkownikom pozostawanie w stałej łączności. Nowy Tucson może być wyposażony m.in. w: system nagłośnienia wiodącej marki Krell, łączność Bluetooth oraz nawigację z ośmiocalowym dotykowym ekranem, kamerą cofania oraz programem aktualizacji MapCare.

Zaawansowane funkcje aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania jazdy SmartSense są zgodne z najwyższymi europejskimi standardami bezpieczeństwa. W zależności od wersji wyposażenia w samochodzie znalazły się m. in.: system automatycznego hamowania, asystent utrzymywania pasa ruchu (LKAS), system kontroli poziomu uwagi kierowcy (DAA) i informacji o znakach ograniczenia prędkości (SLIF). Pakiet bezpieczeństwa obejmuje także system kamer 360°, monitorujących otoczenie pojazdu podczas wykonywania manewrów. Korzystający z przednich czujników radarowych inteligentny tempomat utrzymuje stałą prędkość a także odległość przed poprzedzającym pojazdem, automatycznie przyspieszając lub hamując w zależności od potrzeby.

Gama jednostek napędowych nowego Tucsona składa się z dwóch silników benzynowych oraz dwóch silników Diesla, które zostały zmniejszone i unowocześnione w zakresie emisji CO2. W przypadku silników benzynowych Klienci mogą wybierać między wolnossącym silnikiem o pojemności 1.6 l o mocy 132 KM oraz turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1.6 l o mocy 177 KM z napędem przednim dostępnym z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów lub z napędem na cztery koła dostępnym z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT). W przypadku silników Diesla Klienci mogą wybierać między silnikiem 1.6 l o mocy 136 KM z napędem przednim lub na cztery koła dostępnym z manualną 6-stopniową skrzynią biegów lub z napędem przednim dostępnym z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT) oraz silnikiem o pojemności 2.0 l o mocy 185 KM z napędem na 4 koła dostępnym z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, również w wersji mild-hybrid.

Nowy Hyundai Tucson oferowany jest w czterech wersjach wyposażeniowych. Samochód z podstawowym pakietem wyposażenia oraz silnikiem 1.6 GDi 132 KM został wyceniony na 86 900 PLN. Model w najwyższej wersji z silnikiem 2.0 CRDi z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów kosztuje 179 900 PLN.

Zdjęcia: Hyundai