MotoNews.pl
REKLAMA

Genesis G80 już w sprzedaży na rynku koreańskim

14 lipca 2016

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | , ,
Genesis-G80 3

Genesis, będący nową, luksusową marką motoryzacyjną, wprowadził do sprzedaży w Korei model Genesis G80. Światowa premiera modelu miała miała miejsce podczas lutowych targów motoryzacyjnych w Busan. Jest to drugi model marki Genesis – po wprowadzonym pod koniec ubiegłego roku G90. Marka już niedługo wzbogaci się o kolejny, trzeci model – G90 Sport, który pojawi się w sprzedaży w październiku.

Luc Donckerwolke – Szef centrum projektowego, zwraca uwagę na wyjątkowy design modeli marki Genesis Jest on połączeniem elegancji i ekskluzywności. Celem całego zespołu projektantów i inżynierów jest zaoferowanie Klientom produktu wyprzedzającego ich oczekiwania, który stanie się ważnym elementem ich codziennego życia.

Poszerzaniu gamy modelowej towarzyszy także tworzenie specjalnych, unikatowych programów klienckich oraz odpowiedniego serwisu. Ma to na celu płynne wprowadzenie marki na globalny rynek samochodów luksusowych.

Genesis G80 to zaawansowany technologicznie sedan, łączący w sobie unikatowy design, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wyjątkowy komfort. Wśród elementów wpływających na dynamiczny wygląd G80 jest elegancki, wyrazisty grill gustownie zaprojektowane, w pełni LEDowe adaptacyjne światła oraz chromowane elementy wykończenia po bokach i z tyłu samochodu. 18-calowe koła gwarantują komfort jazdy i zapewniają dynamikę prowadzenia.

G80 może być wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 3.3l lub 3.8l współpracujący z 8-biegową skrzynią automatyczną. Wśród systemów czuwających nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów znalazły się m.in. aktywny tempomat z funkcją automatycznego hamowania (ASCC), system utrzymywania pasa ruchu (LKAS), system monitorujący zmęczenie kierowcy (DAA).

Do końca roku Genesis G80 zostanie wprowadzony do sprzedaży także w Stanach Zjednoczonych, Rosji oraz wybranych krajach na Bliskim Wschodzie. Genesis G80 Sport będzie miał bardziej sportową sylwetkę niż G80. Zespół projektantów zadbał o odważne i podkreślające jednocześnie dynamikę auta elementy – jak wyrazisty 3 grill czy dwie rury wydechowe, a samochód zostanie wyposażony w turbodoładowany silnik 3.3l o mocy 370KM i 8-biegową skrzynię.

Zdjęcia: Hyundai
REKLAMA
REKLAMA