MotoNews.pl

Nowy dostawczy Combo Cargo i nowy Opel Combo Life XL

31 sierpnia 2018

Opel-Combo-Cargo-Combo-Life-IAA

19 września firma Opel świętuje dwie światowe premiery nowej rodziny modelu Combo na Międzynarodowym Salonie Lekkich Pojazdów Użytkowych w Hanowerze. Niedawno prezentowany Opel Combo Life zostanie po raz pierwszy pokazany w wersji XL o długości 4,75 metra. Będzie to również debiut dostawczego Combo Cargo dla profesjonalistów. Piąta generacja kompaktowego i uniwersalnego modelu Combo podniesie poprzeczkę wśród minivanów — wszystkie modele dysponują wysoką elastycznością, dużą ilością miejsca, wysokim poziomem komfortu oraz zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę, niezrównanymi w tym segmencie.

Premiera w Hannowerze

Philippe Narbeburu, starszy wiceprezes oddziału lekkich samochodów dostawczych Groupe PSA, zaprezentuje Opla Combo wraz z bliźniaczymi modelami Citroënem Berlingo i Peugeotem Partnerem/Rifterem 19 września o godzinie 13:25 podczas konferencji prasowej na stoisku C64 w hali 13.

„Zbyt długo odgrywaliśmy skromną rolę w grupie minivanów i lekkich pojazdów użytkowych segmentu B”, powiedział Tobias Stöver, dyrektor Opla ds. lekkich pojazdów użytkowych. „Zmieni się to wraz z nową generacją Combo, idealnym partnerem w biznesie, wyjazdach i codziennym użytkowaniu. Dzięki zaawansowanym technologiom, przestronności i komfortowi oraz wysokiej elastyczności, nowy Combo to doskonała oferta dla różnych grup klientów, zarówno rodzin, jak i profesjonalistów.”

Dużo przestrzeni: Combo nowej generacji z idealną przestrzenią ładunkową

Innowacyjny Opel Combo Life zostanie zaprezentowany na IAA w standardowej wersji o długości 4,40 m oraz po raz pierwszy w wersji XL o długości 4,75 m. Combo Life dostępny jest w wersji pięcio- lub siedmiomiejscowej z bagażnikiem o pojemności do 2693 litrów. Podczas IAA odbędzie się również światowa premiera wersji dostawczej o długości 4,75 m z kabiną załogową oraz nadwoziem typu furgon. Nadwozie typu furgon pomieści dwie europalety i, w zależności od wersji, oferuje do 4,4 m3 przestrzeni ładunkowej. Maksymalna ładowność wynosi 1000 kg.

Bezpieczeństwo w każdych warunkach: Niezrównana różnorodność systemów wspomagających kierowcę

Ponieważ Combo był tworzony zgodnie ze standardami dla samochodów osobowych, oferuje najwyższy poziom technologii, zarówno w segmencie minivanów, jak i lekkich pojazdów użytkowych. Wśród tych systemów znajdziemy między innymi automatyczny tempomat[1], system ostrzegania przed kolizją z automatycznym hamowaniem awaryjnym[2], system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, układ ostrzegający o pojazdach w martwym polu oraz wyświetlacz projekcyjny „Head-up”. Ponadto układ kontroli trakcji IntelliGrip z pięcioma trybami pracy zapewnia Combo doskonałą przyczepność, niezależnie od tego, czy kierowca zechce opuścić utwardzoną nawierzchnię realizując swoje hobby, czy musi dotrzeć na plac budowy po błotnistej, piaszczystej, a nawet zaśnieżonej drodze. Nowy system Flank Guard wykorzystujący czujniki parkowania chroni Combo przed irytującymi i drogimi zarysowaniami i wgnieceniami. Opcjonalna kamera cofania w dostawczym Combo dodatkowo poprawia widoczność z tyłu pojazdu. Dodatkowa kamera w lusterku bocznym po stronie pasażera ogranicza ryzyko niezauważenia przedmiotów w martwej strefie, co ma znaczenie przy skręcaniu.

Najlepsze cechy samochodu osobowego: wysoki poziom komfortu i najnowocześniejsza łączność

Nowe Combo zapewnia również wysoki poziom komfortu dzięki opcjonalnym podgrzewanym fotelom przednim i podgrzewanej kierownicy, nawet w wersji dostawczej. Opcjonalna klimatyzacja dwustrefowa zapewnia chłód we wnętrzu w upalne dni. Kompleksową łączność dla pasażerów w Combo Life i dostawczym Combo Cargo zapewniają systemy multimedialne najnowszej generacji z ośmiocalowym kolorowym ekranem dotykowym kompatybilne z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto.

Pod maską może znaleźć się jeden z szerokiej gamy bardzo wydajnych turbodoładowanych silników, spełniających surową normę emisji spalin Euro 6d‑TEMP. Najmocniejszy w gamie jest silnik wysokoprężny o pojemności 1.5 litra i mocy 130 KM (96 kW), dostępny po raz pierwszy w Combo z ośmiobiegową skrzynią automatyczną, która płynnie zmienia przełożenia (zużycie paliwa[3]: miasto 4,8-4,5 l/100 km, trasa: 4,4-4,1 l/100 km, cykl mieszany: 4,5-4,3 l/100 km, 119-113 g/km CO2). Wraz z doskonałą ładownością, wysokim poziomem komfortu porównywalnym z samochodami osobowymi i rozbudowanym systemem rozrywki, Ople Combo Cargo i Combo Life są doskonałymi partnerami w pracy i codziennym życiu.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

[1] Oczekiwana dostępność od 2019 r.

[2] System działa automatycznie przy prędkości od 5 do 85 km/h. Przy prędkościach od 0 do 30 km/h siła hamowania zmniejszająca prędkość potencjalnej kolizji wynosi 0,9 g. W przedziale 30–85 km/h system zmniejsza prędkość maksymalnie o 22 km/h. Jeżeli kierowca chce zwolnić jeszcze bardziej, musi sam użyć hamulca.

[3] Dla porównania pomiary według WLTP przeliczono na wartości NEDC.

Zdjęcia: Opel