MotoNews.pl

Nowy Opel Vivaro Kombi: światowy debiut w Hanowerze

19 września 2014

Opel Vivaro Kombi 3

Wszechstronny, elastyczny i świetnie wyposażony – nowy Opel Vivaro to pojazd wielozadaniowy. Światowa premiera wariantu kombi tego wszechstronnego modelu odbędzie się podczas targów Samochodów Użytkowych IAA (23 września–2 października) na stoisku firmy Opel w sali 12, gdzie zostanie on pokazany po raz pierwszy także niemieckiej publiczności. Druga generacja tego bestsellera w segmencie vanów na tle swoich poprzedników wyróżnia się dużo większą przestrzenią i dodatkową pojemnością ładunkową. Ponadto model będzie dostępny w wersji doublecab (furgon z podwójną kabiną) i w wersji platformy do zabudowy.

Warianty furgon, kombi i doublecab są dostępne z dwoma długościami podwozia (4998 mm lub 5398 mm), dodatkowo furgon jest oferowany również w dwóch wysokościach (1971 mm lub 2465 mm). W porównaniu z poprzednikami nowe warianty Vivaro mają wydłużoną o maksymalnie 100 mm przestrzeń załadunkową. Ponadto kabina została wydłużona o 116 mm. Te zmiany skutkują większą ładownością, np. w furgonie wynosi ona aż 8,6 metrów sześciennych. Kierowcy i pasażerowie mogą optymalnie wykorzystać dodatkową przestrzeń dzięki licznym inteligentnym schowkom, które sprawiają, że nowy Opel Vivaro może bez problemu funkcjonować jako nowoczesne mobilne biuro.

Świetnie wyposażone modele na potrzeby przewozu pasażerów i towarów
Furgon posiada pełną stalową przegrodę oraz panele boczne w przestrzeni ładunkowej. Przesuwane drzwi boczne są w całości obite panelami, podobnie jak dwuskrzydłowe drzwi tylne, które można otwierać pod kątem 180 stopni. Niezwykle funkcjonalna deska rozdzielcza zwiększa atrakcyjność wnętrza. Na rynku polskim każdy wariant Vivaro jest wyposażony w klimatyzację i radioodtwarzacz z łączami Bluetooth i USB. Kanapa ze składaną częścią środkową pozwala zamienić furgon Vivaro w mobilne biuro. Siedzenie można łatwo przekształcić w małe biurko z odczepianą podkładką pod notatki i schowkiem, w którym zmieści się laptop.

W standardzie wariantu kombi jest wyjmowana 3-osobowa kanapa w drugim i trzecim rzędzie. Ponadto trzeci rząd posiada składane oparcia. Tylna część pojazdu jest wykończona za pomocą wewnętrznych paneli z tworzywa.

System multimedialny Opel IntelliLink z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym funkcją nawigacji, po raz pierwszy zainstalowany w modelu Vivaro, gwarantuje doskonałą łączność cyfrową ze światem. Aktualizacje map można pobierać na urządzenie USB.

W ramach dostępnych opcji są również rozmowy telefoniczne za pośrednictwem Bluetooth oraz strumieniowe odtwarzanie audio. Dodatkowo komfort zapewniają takie funkcje jak bezkluczykowy dostęp „Keyless Open & Start”.

Dwa silniki diesla, cztery poziomy mocy: Najnowsza technologia turbo w modelu Vivaro
Dwie zupełnie nowe jednostki typu turbodiesel pracujące na czterech poziomach mocy zapewniają oszczędną i dynamiczną jazdę. Dostępne silniki to: 1.6 CDTI o mocy 66 kW/90 KM oraz 85 kW/115 KM wraz z jednostką 1.6 BiTurbo CDTI z doładowaniem sekwencyjnym i dwiema chłodnicami, zapewniające odpowiednio 88 kW/120 KM 103 kW/140 KM mocy. Dwie równocześnie pracujące turboładowarki zapewniają świetne osiągi przy niskim zużyciu paliwa. Vivaro Kombi z silnikiem Bi-Turbo 88 kW spala mniej niż 5,7 litra na 100 kilometrów, co oznacza emisję CO2 na poziomie zaledwie 149 g/km. Dzięki takim parametrom ten nowy wszechstronny pojazd plasuje się w czołówce segmentu.

Zdjęcia: Opel