MotoNews.pl

MINI na NAIAS 2018 w Detroit

12 stycznia 2018

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
P90289671 highRes mini-cooper-s-3-door

Centralnym punktem prezentacji MINI na targach North American International Auto Show (NAIAS) 2018 w Detroit będzie nowa wersja prawdziwego oryginału w segmencie małych samochodów premium. Na stoisku brytyjskiej marki swoją premierę będzie mało nowe 3‑drzwiowe MINI oraz nowe MINI Cabrio . Odświeżenie aktualnej generacji, które dotyczy również 5-drzwiowego MINI  obejmuje zmiany w stylistyce, rozszerzenie oferty wyposażenia dające możliwość indywidualizacji pojazdu oraz najnowsze funkcje cyfrowe MINI Connected.

MINI na NAIAS 2018

Targi NAIAS odbywające się w Detroit (USA) są tradycyjnie imprezą branżową o światowej renomie, która otwiera nowy rok i wyznacza początek sezonu w przemyśle motoryzacyjnym. W dniach od 20 do 28 stycznia 2018 r. około 200 wystawców z całego świata zaprezentuje publiczności w Cobo Conference / Exhibition Center w Detroit swoje najnowsze modele, produkty, technologie i usługi związane z indywidualną mobilnością.

Odświeżenie oryginału: nowe 3-drzwiowe MINI, nowe 5-drzwiowe MINI, nowe MINI Cabrio

MINI rozpoczyna rok 2018 prezentacją odświeżenia modeli segmentu małych samochodów. W ramach konferencji prasowej BMW Group na NAIAS, która odbędzie się 15 stycznia o godzinie 9:35 czasu miejscowego, Thomas Felbermair, Dyrektor MINI USA, zaprezentuje przedstawicielom mediów z całego świata nowe 3-drzwiowe MINI Cooper S oraz nowe MINI Cooper S Cabrio.

Poprzez udoskonalenie produktu brytyjski producent samochodów premium podkreśla dojrzały charakter i niepowtarzalny urok najnowszej generacji MINI. Z przodu charakterystyczny akcent stanowi czarna maskownica standardowych reflektorów nowego 3-drzwiowego MINI, nowego 5-drzwiowego MINI i nowego MINI Cabrio. Oprócz diodowych reflektorów nową stylistykę mają też lampy tylne. Struktura tym lamp, również opartych na technologii diodowej, ma teraz motyw flagi Union Jack podkreślający brytyjskie pochodzenie marki.

Wybór kolorów karoserii rozszerzony został o trzy nowe lakiery metalizowane. Prezentowane w Detroit 3-drzwiowe MINI Cooper S lakierowane jest w kolorze Solaris Orange metallic, a MINI Cooper S Cabrio w kolorze Starlight Blue metallic. Oprócz tego zadebiutuje też wariant Emerald Grey metallic. Nowością w programie jest opcja elementów zewnętrznych w kolorze Piano Black. Wszystkie modele najnowszej generacji mają też nowe, dwuwymiarowe logo MINI z przodu i z tyłu oraz na kierownicy, ekranie centralnego zestawu wskaźników i na pilocie. Ponadto rozszerzono też ofertę opcjonalnych obręczy kół ze stopów lekkich.

Świeże akcenty wewnątrz auta tworzą oferowana teraz również w 3-drzwiowym MINI i 5-drzwiowym MINI tapicerka skórzana Chester w kolorze Malt Brown oraz wyposażenie Colour Line i opcjonalna stylistyka wnętrza MINI Yours Piano Black z iluminacją. Obejmuje ona podświetlane listwy ozdobne z motywem Union Jack na desce rozdzielczej po stronie pasażera.

System obsługi w 3-drzwiowym MINI, 5-drzwiowym MINI i MINI Cabrio obejmuje teraz dotykowy ekran na centralnym zestawie wskaźników. Opcjonalnie oferowany jest system telefoniczny z funkcją ładowania bezprzewodowego. Nowe funkcje MINI Connected oferują niespotykaną w segmencie małych samochodów różnorodność cyfrowych usług na poziomie premium. Nowością w ofercie cyfrowych funkcji MINI Connected jest usługa MINI Online oferująca aktualne wiadomości i prognozy pogody. Oprócz tego do dyspozycji jest inteligentne połączenie alarmowe, MINI Teleservices, Usługi Zdalne, Usługa Concierge i Real Time Traffic Information. Funkcja Send to Car umożliwia wysyłanie zaplanowanych tras ze smartfonu i innych urządzeń z aplikacją MINI Connected do systemu nawigacyjnego MINI. Inną nowością jest przygotowanie do Apple CarPlay.

Pięć indywidualnych charakterów, jeden unikalny klimat MINI

Niepowtarzalne połączenie frajdy z jazdy, jakości premium i indywidualnego stylu zapewniło MINI sukces również na amerykańskim rynku motoryzacyjnym – i to w dwóch segmentach. Oryginalny charakter nowego 3-drzwiowego MINI reprezentującego klasyczną koncepcję karoserii, nowego 5-drzwiowego MINI o rozszerzonej funkcjonalności oraz nowego MINI Cabrio oferującego ekskluzywną jazdę pod gołym niebem umacniają wyjątkową pozycję tych aut w segmencie małych samochodów.

Klimat MINI w segmencie kompaktowych samochodów premium zapewniać będzie MINI Clubman i MINI Countryman. Unikalna koncepcja czterodrzwiowe karoserii i tylne drzwi (Split Doors) dają MINI Clubman wyjątkowy charakter. Z kolei MINI Countryman jest większe i bardziej wszechstronne niż kiedykolwiek dotąd. A MINI Cooper S E Countryman ALL4 to pierwszy model hybrydowy w ofercie brytyjskiej marki premium.

W najbardziej sportowych modelach w segmencie samochodów kompaktowych premium, MINI John Cooper Works Clubman i MINI John Cooper Works Countryman napęd na cztery koła oferowany jest w wyposażeniu standardowym. Frajda z jazdy inspirowana motorsportem możliwa jest też w segmencie małych samochodów z MINI John Cooper Works i MINI John Cooper Works Cabrio.

Zdjęcia: MINI