MotoNews.pl

MINI Cooper S Cabrio w wersji Resolute Edition

11 kwietnia 2022

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
MINI-CooperS-Cabrio-Resolute-Edition

Klasycznie sportowe, odświeżająco otwarte i wyjątkowo ekstrawaganckie w wyglądzie MINI Cooper S Cabrio w wersji Resolute Edition ukazuje się punktualnie na nadchodzący sezon wiosenny. Ekskluzywne i precyzyjnie harmonizujące ze sobą elementy stylistyki i wyposażenia tego modelu podkreślają jego świeży, indywidualny styl i zapowiadają maksymalną frajdę z jazdy pod gołym niebem. MINI Cooper S Cabrio Resolute Edition pojawiło się w salonach w marcu 2022 roku, po czym wyruszyło na podbój bulwarów i wiejskich dróg.

Kabriolet klasy premium

Otwarty czteroosobowy samochód brytyjskiej marki premium jest obecnie jedynym na świecie kabrioletem klasy premium w segmencie małych samochodów. Jego wygląd w wersji Resolute Edition jest ekskluzywny i niepowtarzalny. Lakier, obręcze kół ze stopów lekkich, wygląd wnętrza i wyposażenie czynią ten model Edition ambasadorem tradycyjnego stylu i typowej dla MINI frajdy z jazdy pod gołym niebem. Wydajna technika napędowa MINI Cooper S Cabrio Resolute Edition zapewnia szczególnie dynamiczne spotkania z wiatrem i promieniami słońca. Czterocylindrowy silnik o pojemności 2,0 l i mocy 131 kW (178 KM) z technologią MINI TwinPower Turbo umożliwia przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 100 km/h w 7,2 sekundy.

MINI CooperS Cabrio Resolute Edition 4

MINI Cooper S Cabrio Edition ucieleśnia więc klasyczne gokartowe wrażenia z jazdy w najbardziej nowoczesnej formie. Zgodnie z tym również wygląd zewnętrzny modelu Edition nawiązuje do typowych dla marki cech stylistycznych w zupełnie nowej formie. Lakier w kolorze Rebel Green nadaje mu purystyczny sportowy charakter. Natomiast wiele tradycyjnych elementów stylistycznych nie jest utrzymanych w oryginalnym chromowanym wykończeniu, lecz w ekskluzywnym kolorze Resolute Bronze. Należą do nich obramowania reflektorów, atrapy chłodnicy i lamp tylnych, ozdobniki boczne na błotnikach, klamki drzwi i uchwyt klapy tylnej oraz wloty powietrza w przednim zderzaku i klapka wlewu paliwa.

MINI CooperS Cabrio Resolute Edition 5

Są one połączone z logo marki, oznaczeniami modelu, wewnętrznym obramowaniem, poprzeczką w atrapie chłodnicy oraz końcówkami rur wydechowych w kolorze Piano Black. Obsługiwany elektrycznie miękki dach, którego mechanizm można aktywować również podczas jazdy z prędkością do 30 km/h oraz lusterka zewnętrzne modelu Edition są utrzymane w kolorze czarnym. Jedynie listwa ozdobna na wysokości barków jest wykonana jako klasyczny element chromowany w MINI Cooper S Cabrio Resolute Edition.

Sportowy charakter

Sportowy charakter czteroosobowego kabrioletu podkreślają też charakterystyczne dla tego modelu pasy na maskę silnika. Ozdobione są one wzorem równoległych linii z gradientem przechodzącym od jasnego do ciemnego złota oraz napisem „RESOLUTE”. Wyrazisty wygląd samochodów tej edycji uzupełniają 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Pulse Spoke Black. Na życzenie dostępne są również 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Tentacle Spoke Black.

MINI CooperS Cabrio Resolute Edition 6

Wejście do wnętrza modelu Edition zdobią listwy progowe z napisem „RESOLUTE”. Pasażerowie zasiadają tam na sportowych fotelach w ekskluzywnej tapicerce z tkaniny i skóry ekologicznej w kolorze Black Pearl Light Chequered. Kolorystyka tapicerki idealnie harmonizuje z lakierem w kolorze Rebel Green oraz czarnymi i złotymi elementami zewnętrznymi. Na życzenie dostępna jest również tapicerka MINI Yours ze skóry Lounge w kolorze Carbon Black.

MINI CooperS Cabrio Resolute Edition 8

Ekskluzywny styl wnętrza dodatkowo podkreślają powierzchnie wewnętrzne zaprojektowane specjalnie do Resolute Edition. Przebiegające równolegle zakrzywione linie w jasnozłotym odcieniu na czarnym tle tworzą szlachetny wzór w prążki. Tym samym nawiązują one do struktury pasów na maskę silnika. Szczególne cechy stylistyczne nastrojowo podkreśla pakiet oświetlenia, którego moduły diodowe zapewniają precyzyjne oświetlenie wnętrza, a także oświetlenie ambientowe, które również wchodzi w zakres wyposażenia samochodów tej edycji.

MINI CooperS Cabrio Resolute Edition 7

Kolejnym elementem wnętrza MINI Cooper S Cabrio Resolute Edition jest kierownica sportowa obszyta skórą Nappa. Na dolnym ramieniu ozdobiona jest dyskretną plakietką „RESOLUTE”. Najnowsza generacja systemu obsługi MINI oferuje zoptymalizowane możliwości szybkiej i intuicyjnej obsługi funkcji pojazdu, systemu audio, komunikacji, nawigacji i aplikacji. Natomiast nowo skomponowane pakiety wyposażenia pozwalają bardzo precyzyjnie spełniać indywidualne życzenia w zakresie systemów wspomagających kierowcę i łączności.

Zdjęcia: MINI