MotoNews.pl

Chrysler odsłania Airflow Concept na CES 2022

05 stycznia 2022

Chrysler-Airflow-Concept

Marka Chrysler zaprezentowała na targach CES 2022 model Chrysler Airflow Concept, dając wgląd w wiodącą technologię systemów napędowych, w pełni połączone doświadczenia klientów i zaawansowane funkcje mobilności, opakowane w inspirujący, dynamiczny design, który będzie napędzał przyszłość marki Chrysler.

Chrysler Airflow Concept

Chrysler ogłosił również, że transformacja marki obejmie wprowadzenie na rynek pierwszego pojazdu akumulatorowo-elektrycznego (BEV) do 2025 roku oraz przyszłą linię pojazdów Chryslera z napędem całkowicie elektrycznym.

“Chrysler Airflow Concept reprezentuje przyszły kierunek rozwoju marki Chrysler, zapewniając spojrzenie na dynamiczny design, zaawansowane technologie i bezproblemową łączność, które będą charakteryzować w pełni elektryczne portfolio, które planujemy osiągnąć do 2028 roku” – powiedziała Chris Feuell, dyrektor generalna marki Chrysler – Stellantis.

“Chrysler to ikoniczna amerykańska marka motoryzacyjna, z dziedzictwem w tworzeniu nowych zaawansowanych technologii i segmentów produktów. Nasza marka będzie służyć na czele, gdy Stellantis przekształca się, aby zapewnić czystą mobilność i połączone doświadczenia klientów.”

Chrysler Airflow Concept 15

Przez ponad 96 lat, marka Chrysler zyskała reputację innowacyjnej inżynierii, przełomowego stylu i przystępnego luksusu. Jedna z ostatnich innowacji, Chrysler Pacifica Hybrid, pierwszy i jedyny hybrydowy minivan typu plug-in, posłużyła jako trampolina do zelektryfikowanej przyszłości marki.

Nowy, połączony pojazd to nie tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Koncepcja Chryslera Airflow na nowo odkrywa doświadczenie klienta poprzez integrację platformy STLA Brain i STLA SmartCockpit w celu zapewnienia bezproblemowej łączności, aby przekształcić doświadczenie kierowcy i pasażerów. Koncepcja tworzy połączony hub, który wprowadza cyfrowy styl życia konsumenta do pojazdu, wykorzystując zaawansowaną technologię do stworzenia przestrzeni dostosowanej do potrzeb każdego z pasażerów.

Chrysler Airflow Concept 14

“Chrysler Airflow Concept stanowi początek podróży marki w kierunku w pełni zelektryfikowanej przyszłości. Jest wynikiem przemyślanej syntezy pełnego arsenału technologii pojazdów połączonych Stellantis – wewnątrz i na zewnątrz” – powiedział Ralph Gilles, chief design officer – Stellantis.

“Projekt charakteryzuje się zdecydowanie eleganckim aerodynamicznym nadwoziem i nowoczesnym, wyrafinowanym wnętrzem, które przenosi klienta na nowy poziom cyfrowej rozkoszy”.

W pełni zelektryfikowany + w pełni połączony

Wraz z w pełni połączonym, ostatecznym doświadczeniem użytkownika, Chrysler Airflow Concept zapowiada zobowiązanie marki do dostarczenia do 2028 roku linii pojazdów w pełni elektrycznych, wyprodukowanych przy użyciu czystych procesów produkcyjnych i wykonanych z materiałów nadających się do recyklingu i odnawialnych. Poprzez zastosowanie pierwszych w branży technologii, marka Chrysler zachwyci klientów i wpłynie na branżę, aby uczynić świat lepszym, czystszym i bezpieczniejszym.

Chrysler Airflow Concept jest wyposażony w system STLA AutoDrive, który zapewnia autonomiczną jazdę na poziomie 3 i będzie można go rozbudować poprzez aktualizacje OTA.

Koncept posiada napęd na wszystkie koła i jest napędzany przez dwa elektryczne silniki napędowe (EDM) o mocy 150 kW, jeden z przodu i jeden z tyłu. Koncepcja została zaprojektowana tak, aby pomieścić silniki EDM o większej pojemności, co daje potencjał dla przyszłych zastosowań o wysokiej wydajności. Silniki napędowe są umieszczone z przodu i z tyłu pojazdu, co maksymalizuje przestrzeń we wnętrzu i umożliwia uzyskanie dużego rozmiaru kół i szerokiej postawy Airflow Concept. Bateria została zaprojektowana tak, aby na jednym ładowaniu osiągnąć zasięg od 350 do 400 mil.

Zdjęcia: Stellantis/Chrysler