MotoNews.pl

Modele stuningowane przez Mopar na SEMA Show 2013

30 października 2013

Ram Sun Chaser 1

Grupa Chryslera przygotowuje specjalną ekspozycję różnych modeli stuningowanych przez Mopar na tegoroczne SEMA Show, czyli wystawę akcesoriów i części tuningowych, jaka każdego listopada odbywa się w Las Vegas. Będą to samochody marki Chrysler, Jeep, Dodge, Ram, SRT i Fiat zmodyfikowane za pomocą akcesoriów oferowanych przez Mopar lub zupełnie nowe pojazdy koncepcyjne.

Ram Sun Chaser
Ran Sun Chaser to przykład, do czego można użyć mocnego woła roboczego, jakim jest model Ram 1500 po godzinach pracy. Model został bowiem przystosowany do potrzeb osób lubiących sporty wodne, takie jak surfing czy pływanie kajakami.

Zmodyfikowany Ram 1500 Quad Cab ma pomarańczowe nadwozie z czarnymi dodatkami. Zamontowano na nim bagażnik dachowy Moparu z dodatkowymi, przesuwanymi relingami, które pozwalają na bezpieczny transport długiej deski surfingowej, a nawet czterech takich desek. Oprócz tego w schowek Ram Box umieszczonym w skrzyni ładunkowej wmontowano koncepcyjny zbiornik na wodę z wężem i przenośnym prysznicem, by łatwo było zmyć z siebie sól z morskiej wody. Klapa skrzyni ładunkowej ma wbudowane rozkładaną ławkę. Samochód kusi także nowymi, koncepcyjnymi obręczami o średnicy 17 cali i rurowymi progami bocznymi.

W kabinie zastosowano tapicerkę ze skóry Katzkin z dekoracyjnymi obszyciami w kolorze pomarańczowym. Tym samym odcieniem zaakcentowano drzwi i oprawy wskaźników.

Od strony technicznej mocnymi stronami Rama Sun Chasera są: 5,7-litrowy silnik HEMI, sportowa maska silnika, zestaw zawieszeniowy unoszący podwozie o ok. 5 cm układ wydechowy Moparu typu „cat-back”.

Fiat 500L Adventurer
Fiat 500L Adventurer ma prezentować wszechstronność nowego, pięcioosobowego wariantu Fiata 500. Przebudowano go tak, by wyglądał na „twardziela”.

Nadwozie pokryto białym lakierem, z czarnymi akcentami w postaci nadkoli i progów bocznych. Do tego dodano pomarańczowy dach z relingami Moparu. Dodatkowo pojazd został udekorowany 18-calowymi obręczami z lekkich stopów, specjalną grafiką na panelach drzwiowych, pomarańczowymi obudowami lusterek bocznych, przyciemnionymi światłami tylnymi i końcówkami rur wydechowych i specjalnymi chlapaczami.

Wnętrze upiększono tapicerką z czarnego, perforowanego zamszu marki Katzkin na siedzeniach foteli i perłową skórą na ich oparciach. Na kierownicy, obramowaniach wskaźników i głośników znajdziemy pomarańczowe akcenty. Deskę rozdzielczą obciągnięto czarną i białą skórą. Fiat 500L Adventurer ma tez na swojej liście wyposażeniowej szereg akcesoriów marki Mopar: wieszak na ubrania montowany w tyle oparcia fotela kierowcy, dywaniki, nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, nakładki na progi drzwiowe oraz systemy ułatwiające korzystanie ze schowków, a także układ dolotowy zimnego powietrza i układ wydechowy typu „cat-back”.

Jeep Cherokee Trail Carver
Jeep Cherokee Trail Carver to „żywa” wystawa tego, jak możne zindywidualizować ten model za pomocą akcesoriów i części marki Mopar. Zacznijmy od tego, że wyposażono go w pakiet Trailhawk 4 x4 z 3,2-litrowym silnikiem V6. Nadwozie samochodu pokryto lakierem w kolorze kasztanowym, z akcentami w odcieniu błyszczącej czerni i granitu. Na maskę silnika i dach naniesiono ozdobną, pomarańczową grafikę z topograficznym motywem. Haki holownicze są również pomarańczowe. Na dachu umieszczono koncepcyjny bagażnik z pomarańczowymi akcentami, osłonięty tkaniną z metalicznych nici. Na przedniej owiewce widnieje logo Moparu. Ogumienie o agresywnym wyglądzie uzupełnia terenowy styl samochodu, a rurowe progi boczne chronią Jeepa Cherokee przed przeszkodami na trasie.

Udoskonalenia we wnętrzu kabiny Cherokee, to tapicerka foteli ze skóry Katzkin w kolorze „amaretto” z kolorowym pasem w środku, skórzane wykończenia konsoli środkowej, schowka drzwiowego i podłokietników, kierownica obciągnięta skórą w górnej i dolnej części, nakładki na progi drzwiowe z logo Jeep Cherokee, bezprzewodowa ładowarka do smartfonu i połączenie WiFi.

Chrysler 300S 2014
Elegancki Chrysler 300 wzniósł się na nowy poziom dzięki szeregowi dodatkowych akcesoriów – oczywiście marki Mopar. Nadwozie lśni czernią lakieru w odcieniu „Phantom Black”, zamiast tradycyjnej atrapy chłodnicy mamy czarny element z 13 listwami, który nosi nazwę „Gotham”. Zawieszenie Chryslera 300 zostało obniżone, a zamiast standardowych obręczy ma 18-calowe modele zapożyczone z limitowanej edycji Chrysler 300C John Varvatos. Tył limuzyny dekoruje czarny spojler SRT. We wnętrzu odkryjemy luksusowe dodatki, takie jak: tapicerka ze skóry Katzkin ”Bisque”, czarne wykończenia zamiast standardowych, jasnych i detale w kolorze Mopar Lite Bronze. Na zagłówkach foteli widnieje wytłaczane logo „Imported from Detroit”.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM