MotoNews.pl

Jeep Wrangler i Chrysler 300C w specjalnej edycji chińskiej

12 kwietnia 2012

Jeep Wrangler 4

Pod koniec kwietnia odbędzie się Auto Show w Pekinie, więc mamy wysyp „chińskich” edycji różnych modeli, wczoraj informowaliśmy o takim wariancie Ferrari 548 Italia, a dziś możemy pokazać naszym czytelnikom dwa nowe koncepty Chryslera przygotowane z myślą o azjatyckiej imprezie. Są to: Jeep Wrangler nawiązujący stylistycznie do Roku Smoka (czyli bieżącego roku) i Chrysler 300C z detalami inspirowanymi Państwem Środka. Oba modele w wariantach produkcyjnych w najbliższej przyszłości będą dostępna dla klientów w Chinach.

Chrysler 300C Concept

Chrysler został dość subtelnie zmodyfikowany, by wyrazić ambicje marki do podbicia chińskiego rynku motoryzacyjnego. Z zewnątrz uwagę zwracają chromowane obręcze i ciemna atrapa chłodnicy. W kabinie znajdziemy fotele z tapicerką ozdobioną wytłoczonymi motywami mającymi wizualizować „porywy wiatru” i kontrastową lamówką. Całość uzupełnia konsola środkowa z ciemnymi wykończeniami z drewna.

Jeep Wrangler Concept
Skoro nowy koncept celebruje Rok Smoka, to oczywiście motyw mitycznego zwierzęcia przewija się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Czarną maskę silnika Jeepa ozdobiono złotą naklejką przedstawiającą tradycyjnego chińskiego smoka, akcenty w tym kolorze znajdują się również na atrapie chłodnicy, obramowaniach reflektorów, obręczach kół i przy przednich nadkolach. Po uniesieniu maski silnika na jej spodniej stronie ukaże się nam również wielka grafika z tradycyjnym przedstawieniem chińskiego smoka.

Wnętrze kabiny również jest czarne, ze złotymi detalami przy kierownicy, na tapicerce foteli, na panelach drzwiowych i ramkach wskaźników. Gdyby mało nam było „smoczych klimatów” to wystarczy spojrzeć nad schowek na rękawiczki, gdzie na złotym tle ozdobnej listwy pyszni się czarna bestia o wężowych kształtach. Klimatu dodaje specjalne oświetlenie.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM