MotoNews.pl

Jeep Wrangler i Chrysler 300C w specjalnej edycji chińskiej

czwartek, 12 kwietnia 2012

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Premiery, Targi
Jeep Wrangler 4

Pod koniec kwietnia odbędzie się Auto Show w Pekinie, więc mamy wysyp „chińskich” edycji różnych modeli, wczoraj informowaliśmy o takim wariancie Ferrari 548 Italia, a dziś możemy pokazać naszym czytelnikom dwa nowe koncepty Chryslera przygotowane z myślą o azjatyckiej imprezie. Są to: Jeep Wrangler nawiązujący stylistycznie do Roku Smoka (czyli bieżącego roku) i Chrysler 300C z detalami inspirowanymi Państwem Środka. Oba modele w wariantach produkcyjnych w najbliższej przyszłości będą dostępna dla klientów w Chinach.

Chrysler 300C Concept

Chrysler został dość subtelnie zmodyfikowany, by wyrazić ambicje marki do podbicia chińskiego rynku motoryzacyjnego. Z zewnątrz uwagę zwracają chromowane obręcze i ciemna atrapa chłodnicy. W kabinie znajdziemy fotele z tapicerką ozdobioną wytłoczonymi motywami mającymi wizualizować „porywy wiatru” i kontrastową lamówką. Całość uzupełnia konsola środkowa z ciemnymi wykończeniami z drewna.

Jeep Wrangler Concept
Skoro nowy koncept celebruje Rok Smoka, to oczywiście motyw mitycznego zwierzęcia przewija się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Czarną maskę silnika Jeepa ozdobiono złotą naklejką przedstawiającą tradycyjnego chińskiego smoka, akcenty w tym kolorze znajdują się również na atrapie chłodnicy, obramowaniach reflektorów, obręczach kół i przy przednich nadkolach. Po uniesieniu maski silnika na jej spodniej stronie ukaże się nam również wielka grafika z tradycyjnym przedstawieniem chińskiego smoka.

Wnętrze kabiny również jest czarne, ze złotymi detalami przy kierownicy, na tapicerce foteli, na panelach drzwiowych i ramkach wskaźników. Gdyby mało nam było „smoczych klimatów” to wystarczy spojrzeć nad schowek na rękawiczki, gdzie na złotym tle ozdobnej listwy pyszni się czarna bestia o wężowych kształtach. Klimatu dodaje specjalne oświetlenie.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM

Waszym zdaniem:

 1. omega:
  19 kwietnia 2012 o godz. 8:38

  Groźny wygląd i napęd na 4 koła. To mi się podoba w Jeepach. A teraz ma jeszcze chiński emblemat na masce? Hm, ciekawe rozwiązanie a czy się przyjmie?

 2. Sebastian004:
  19 kwietnia 2012 o godz. 8:45

  Jak dla mnie JEEP przygotowany dla Chińczyków to rewelacyjny samochód. Myślę, że przyjmie się dobrze, zwłaszcza, że ma akcenty lokalne i jest mocnym silnym i niezawodnym autem.

 3. Bosman:
  19 kwietnia 2012 o godz. 9:07

  Jeep to dla mnie bezkonkurencyjny samochód w swojej klasie. Tym razem widać, że jego producenci myślą o nim na wielu płaszczyznach – taka indywidualizacja to bardzo dobry pomysł.

 4. Rakowiecki:
  19 kwietnia 2012 o godz. 9:24

  Trzeba wiedzieć, że JEEP produkuje auta które są praktycznie niezniszczalne. A każde posiada cechę szczególną, jak np te z chińskim akcentem. Piękne, mocne fury…

 5. Saturn:
  19 kwietnia 2012 o godz. 15:42

  Mroczny mściciel :) To jedyne, co mi się kojarzy z nowym imagem Jeep’a. Fajna sprawa :D Tylko z napędem 4×4 będzie go mógł dosiąść tylko kierowca, który umie jeździć takimi wielkoludami.