MotoNews.pl

Lamborghini Urus – najnowszy projekt Carlex Design

23 marca 2023

Lamborghini-Urus-Carlex-Design

Kolejna spektakularna odsłona autorskiej modyfikacji od Carlex Design. Tym razem na deski kreślarskie designerów trafił niezmiernie popularny wśród fanów SUV-ów Lamborghini Urus. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że zakres modyfikacji nadwozia jest znaczący, co potęguje ciekawość i zachęca, by zerknąć do wnętrza tego Lamborghini.

Lamborghini Urus – BESPOKE Conversion by Carlex Design

Modyfikacja zewnętrzna opiera się na selektywnym lakierowaniu szczotkowym w kolorze butelkowej zieleni sygnowanej przez Carlex Design jako Racing Green oraz kontrastującej, perłowej bieli. Zastosowanie tego typu podwójnego lakierowania i powstała przez to linia u styków tych dwóch kolorów podkreśla sportowy charakter tego samochodu.

Wymienione zostały emblematy Lamborghini, a w ich miejsce trafiły autorskie znaczki z herbem Carlex. Dopełnieniem zewnętrznej stylizacji są 23-calowe, kute felgi oraz przyciemnione szyby w odcieniu zieleni.

Lamborghini Urus Carlex Design 4

Stylizacja wewnętrzna Lamborghini Urus oparta jest o ideę kontrastujących kolorów, które idealnie ze sobą współgrają i podkreślają agresywne linie wnętrza pojazdu. Nawiązując bezpośrednio do kolorystyki karoserii, zauważymy tutaj połączenie skóry oraz Alkantary w kolorze butelkowej zieleni i perłowej bieli.

Fotele zostały wzbogacone o zanikającą perforację, która nie tylko wygląda spektakularnie, ale również jest funkcjonalna – pozwala na lepszą cyrkulację powietrza przy grzaniu lub chłodzeniu. To samo połączanie kolorów zobaczymy na obszytej kierownicy i poduszce powietrznej. Pod nogami znajdziemy zmodyfikowane dywaniki oraz nową wykładzinę w kolorze zieleni.

Lamborghini Urus Carlex Design 5

Efekt końcowy modyfikacji Lamborghini Urus od Carlex Design to oryginalna i odważna, jednak nieprzesadzona stylizacja, która w tym wydaniu podkreśla zewnętrzny, sportowy charakter samochodu, nie zapominając o luksusowym i wygodnym wnętrzu. Ten projekt jest efektem ścisłej współpracy kreatywnych designerów studia projektowego oraz mistrzów tapicerstwa i lakiernictwa.

Źródło: Carlex Design