MotoNews.pl

Audi TT RS goes to America

15 września 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Audi TT RS goes to America

Nadzieje amerykańskich entuzjastów samochodów sportowych spełnią się. Audi ogłosiło, że model TT RS coupe o mocy 360 KM trafi na rynek USA w trzecim kwartale przyszłego roku. Wprowadzenie Audi TT RS na rynek amerykański firma rozważała już od kilku miesięcy. Przeprowadzono nawet innowacyjną ankietę na Facebooku, która miała zbadać, jak bardzo chętni są do zakupu miejscowi klienci. W ciągu miesiąca 11 500 fanów wyraziło swój entuzjazm dla Audi TT RS, a amerykańskie media motoryzacyjne wychwalały jego dynamikę. Menadżerzy niemieckiego koncernu postanowili więc, że nadszedł czas, by TT RS pojawiło się za wielką wodą.

“Dzięki osiągom i zrywności, które mają swoje korzenie w sukcesach, jakie Audi odnosi w sportach motorowych, TT RS jest naprawdę emocjonującym samochodem sportowym” – wyjaśnił Johan de Nysschen, prezes Audi of America – “Te emocje stały się aż nadto wyraźne, gdy zbadaliśmy zainteresowanie tym modelem w naszym kraju.”

Audi nie podało jeszcze ceny, jaką klienci z USA będą musieli zapłacić za samochód z czterema pierścieniami na masce, ponieważ wciąż jeszcze nie ustalono ostatecznie, jak będzie wyglądać pakiet wyposażenia i jakie opcje będą dostępne w Stanach Zjednoczonych. Wiadomo natomiast, że amerykańscy klienci będą mogli nabyć jedynie jedną wersję nadwoziową TT RS – coupe.

Audi TT RS w USA zasadniczo będzie mogło się pochwalić takimi samymi osiągami, jak modele europejskie. Napędzać je będzie 2,5-litrowy, 5-cylindrowy silnik TFSI o wspomnianej już mocy 360 KM. Turbodoładowana jednostka produkuje imponujący moment obrotowy o wartości 450 Nm. Została stworzona specjalnie dla Audi TT RS, a tego lata zdobyła tytuł „Międzynarodowego Silnika Roku”. Będzie przekazywać moc na koła TT RS za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej i to tak skutecznie, że pojazd po ruszeniu z miejsca osiąga prędkość 100 km/h w 44,6 sekundy.

Audi TT RS wyposażono w napęd na wszystkie koła quattro®. Dzięki lekkiej, aluminiowej konstrukcji Audi Space Frame ASF® współczynnik oporu powietrza TT RS ma wartość 0,32.

Zdjęcia: Audi, opr. BM