MotoNews.pl

Fiat 500 wkrótce w USA

15 września 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat 500 Sport 7

Odnowiony Fiat 500 wkrótce pojawi się w Ameryce. Włoski emigrant zostanie specjalnie przystosowany do potrzeb rynku północnoamerykańskiego, a producent kieruje swoją ofertę do osób, które „chcą by styl i moda mogły iść ręka w rękę z praktycznością i funkcjonalnością”.

Zamieszczone przez nas zdjęcia przedstawiają wariant Sport z zawieszeniem o sportowym ustawieniu, przednią częścią wystylizowaną tak, by „pięćsetka” miała nieco bardziej „atletyczny” wygląd i poprawioną aerodynamiką. Między kołami zaopatrzonymi w 16-calowe felgi z aluminium w kolorze „mineralnej szarości” Fiat zamontował nowe progi boczne, mające nadać modelowi 500 bardziej sportowego charakteru. Do sportowej stylistyki nawiązują także polakierowane na czerwono zaciski na tarczach hamulcowych, chromowana końcówka rury wydechowej i przyciemniane szyby. Fiat 500 Sport będzie także dostępny ze szklanym, panoramicznym dachem SkyDome.

Napęd „pięćsetki” Sport stanowić będzie 1,4-litrowa jednostka MultiAir – niestety producent nie wyjawił jeszcze jej osiągów.

Oprócz wersji Sport klienci w USA już pod koniec tego roku będą mogli także nabyć warianty Pop i Lounge, różniące się detalami w wyglądzie zewnętrznym i opcjami wyposażenia. Natomiast wiosną przyszłego roku w Ameryce pojawi się nowy Fiat 500C (kabriolet).

Zdjęcia: Fiat, opr. BM