MotoNews.pl

Audi na zlocie Worthersee Tour 2010

06 maja 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | , , ,
Audi A1 Wasserwacht 1

Po raz czwarty z rządu Audi rozstawi własne stoisko podczas największego na świecie zlotu miłośników pojazdów GTI nad austriackim jeziorem Wörthersee. Spotkanie odbędzie się w dniach 12-15 maja, a Audi zaprezentuje na nim kilka bardzo ciekawych modeli, z nadwoziami ozdobionymi innowacyjnymi wzorami z taśm samoprzylepnych, polakierowanymi w ciekawych kolorach i wnętrzami wykończonymi równie niestandardowo. Pokazana zostanie także limitowana wersja Audi R8 GT (będzie to pierwszy publiczny pokaz, jeszcze przed oficjalną światową premierą).

Jednym z pojazdów będzie Audi w barwach „FC Bayern”. Kompaktowe Audi A1 1.4 TFSI na dachu i drzwiach nosi numer 10, taki jak gwiazda FC Bayern, Arjen Robben. Na masce umieszczono zaś logo bawarskiej drużyny piłkarskiej. Zmodyfikowano także wygląd przedniego zderzaka i dyfuzora w tyle.

Wśród innych stylizacji Audi, które zostaną pokazane podczas zlotu nad Wörthersee wyróżnić należy wzór „Follow Me” polakierowany na cytrusowy odcień żółci, z elementami w czarno-żółtą kratkę. Przypomina nieco pojazdy pomocnicze pracujące na lotniskach. Model „Hot Rod” wykończono matowym lakierem, a dzięki pneumatycznemu zawieszeniu pojazd utrzymuje się tuż nad ziemią. Wyglądu dopełniają białe opony w klasycznym stylu „hot rodów”. Specjalne wersje Audi A1: “Wasserwacht” i “Pickerljäger” to ukłon w stronę ratowników wodnych znad Wörthersee. Siódmy model specjalny to edycja „Fashion” w niecodziennym, bakłażanowym odcieniu fioletu, mieniącym się na matowych i lśniących powierzchniach nadwozia.
Na zlocie pokażą się także dwa produkcyjne modele Audi A1 – A1 1.4 TFSI w odcieniu Misano Red z kontrastowymi, szarymi nadkolami oraz A1 1.6 TDI w letniej odsłonie Scuba Blue.

Pierwszą rzeczą, jaką zobaczą odwiedzający stoisko Audi będzie jednak nowe Audi R8 GT. Topowa wersja sportowego pojazdu zostanie zaprezentowana publicznie po raz pierwszy właśnie nad Wörthersee. Limitowana edycja R8 GT została wyposażona w 5,2-litrowy silnik V10 o mocy zwiększonej do 412 kW (560 KM). Wagę pojazdu zredukowano o 100 kg. Audi R8 GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 320 km/h. Produkcję ograniczono do 333 egzemplarzy, a każdy z nich posiada numer wybity na gałce zmiany biegów.

Audi zaprezentuje także model Ice Silver A8, swój nowy okręt flagowy, model TT Roadster i TT Coupé. Oddział Audi zajmujący się produkcją wyczynowych wersji pojazdów marki: quattro GmbH przywiezie do Austrii dodatkowo model TT RS o mocy 340 KM, z nadwoziem polakierowanym na czerwono.

Zdjęcia: Audi