Pięć gwiazdek dla nowego Galaxy w teście EuroNCAP

Pięć gwiazdek dla nowego Galaxy w teście EuroNCAP29.09.2006
Nowy Ford Galaxy uzyskał najlepszy w swojej klasie wynik w testach zderzeniowych Euro-NCAP i zdobył 5 gwiazdek. Wraz z Fordem Focus i ostatnio testowanym Fordem S-MAX, Ford oferuje teraz trzy pojazdy, które otrzymały 5 gwiazdek w testach Euro-NCAP ...

Nowy Ford Galaxy uzyskał najlepszy w swojej klasie wynik w testach zderzeniowych Euro-NCAP i zdobył 5 gwiazdek. Wraz z Fordem Focus i ostatnio testowanym Fordem S-MAX, Ford oferuje teraz trzy pojazdy, które otrzymały 5 gwiazdek w testach Euro-NCAP. Pięciogwiazdkowy wynik Forda Galaxy jest niemal taki sam jak Forda S-MAX, jednak w przypadku Forda Galaxy testowano model z kierowcą po prawej stronie.

Pięć gwiazdek dla nowego Galaxy w teście EuroNCAP 1 - Opracowując struktury nadwozia Forda Galaxy i Forda S-MAX w zakresie bezpieczeństwa podczas zderzenia czołowego wzięliśmy pod uwagę różnice między pojazdami z kierownicą po lewej a pojazdami z kierownicą po prawej stronie - powiedział Gisbert Gäb, dyrektor do spraw bezpieczeństwa pojazdów Ford of Europe. - Naszym celem było zapewnienie jednakowo wysokiego poziomu ochrony dla pasażerów pojazdów obydwu konfiguracji, a 5 gwiazdek świadczy o tym, że nam się to udało. Nota Forda Galaxy to najlepszy wynik pojazdu z kierownicą po prawej stronie testowanego dotychczas przez Euro-NCAP.

Całościowe podejście do bezpieczeństwa

Opracowany przez Forda Inteligentny System Ochrony (Intelligent Protection System - IPS) to wyraz całościowego podejścia do zagadnień bezpieczeństwa. Łączy on zoptymalizowaną pod względem wytrzymałości i odporności na uderzenia strukturę nadwozia z najnowocześniejszymi systemami ochrony, układami pomocy dla kierowcy, które umożliwiają uniknięcie wypadku, oraz funkcjami, które zmniejszają prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń podczas zderzenia.

Pięć gwiazdek dla nowego Galaxy w teście EuroNCAP 2 Pakiet bezpieczeństwa w nowym Fordzie Galaxy obejmuje najnowsze technologie – przednie poduszki powietrzne i nową poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy, boczne poduszki powietrzne chroniące górną część ciała pasażerów na przednich fotelach oraz kurtyny powietrzne. Jako samochód rodzinny wyposażony w bogaty pakiet bezpieczeństwa nowy Ford Galaxy posiada także trzypunktowy system mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX na skrajnych siedzeniach drugiego rzędu.

Dilerzy Forda oferują dla dzieci każdego wzrostu i wieku specjalne foteliki, które wraz z systemem ISOFIX pozwoliły uzyskać 4 gwiazdki w kategorii ochrony dzieci. Uzyskując 2 gwiazdki i 15 punktów Ford Galaxy osiągnął także dobry wynik w kategorii ochrony pieszych. W modelu tym zastosowano też zaawansowany system ochrony kręgosłupa szyjnego pasażerów. Wraz z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa, zoptymalizowanymi napinaczami i ogranicznikami siły naprężenia pasów, siedzeniami zapobiegającymi wysunięciu się spod pasów bezpieczeństwa, kolumną kierownicy, która w razie kolizji usuwa się poziomo w bok i bezpiecznymi pedałami jest to niezwykle wszechstronny system ochrony pasażerów.

Zapobieganie wypadkom

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo czynne, w nowym Fordzie Galaxy zastosowano kilka ważnych nowych technologii, zapewniając nowy poziom kontroli i zapobiegania wypadkom. Poza układem ABS z elektronicznym układem podziału siły hamowania EBD w standardzie oraz elektronicznym systemem kontroli toru jazdy ESP w opcji, Ford oferuje wiele rozwiązań technicznych znacząco zwiększających bezpieczeństwo jazdy.

Pięć gwiazdek dla nowego Galaxy w teście EuroNCAP 3 Zupełnie nowe systemy wspomagające pracę kierowcy, takie jak inteligentny tempomat (ACC – Adaptive Cruise Control) z funkcją wczesnego ostrzegania Forward Alert (FA) w przypadku, gdy niebezpiecznie maleje odległość do jadącego z przodu pojazdu, układ chroniący przed kolizją przez włączenie hamulców (CMbB – Collision Mitigation by Braking) oraz nowy interaktywny system zwiększający bezpieczeństwo czynne (IVDC – Interactive Vehicle Dynamics Control) z systemem płynnej kontroli tłumienia w zawieszeniu (CDC – Continuous Damping Control) , są dostępne w wyposażeniu najnowszego Forda Galaxy.

Ford Galaxy (wersja z kierownicą po prawej stronie)
Wyniki testów Euro NCAP:

Rodzaj testu - Liczba punktów/gwiazdek Ochrona pasażerów (osób dorosłych) - 5 gwiazdek
- Ochrona przy zderzeniu czołowym - 15 pkt.
- Ochrona przy zderzeniu bocznym - 16 pkt.
- Ochrona przy uderzeniu w słup - 2 pkt.
- Przypominanie o zapięciu pasów - 2 pkt.
- Suma - 35 pkt.
Ochrona przewożonych dzieci - 4 gwiazdki
Ochrona pieszych w wypadku kolizji z pojazdem - 2 gwiazdki

Źródło: Ford