SUV-y Forda osiągnęły rekordy sprzedaży w Europie

SUV-y Forda osiągnęły rekordy sprzedaży w Europie17.01.2019
Sprzedaż SUV-ów Forda osiąga rekordową liczbę 259 000 egzemplarzy sprzedanych w Europie; Modele Forda EcoSport, Kuga i Edge zwiększają sprzedaż o 21 procent.

Sprzedaż Forda EcoSport, Kugi i Edge’a osiągnęła do końca listopada rekordową liczbą 259 200 egzemplarzy, dzięki czemu rok 2018 był dla Forda rekordowy pod względem sprzedaży pojazdów SUV w regionie i taki pozostanie jeszcze przez miesiąc.

„Sprzedaż samochodów SUV rośnie szybciej niż jakichkolwiek innych pojazdów w Europie, a nasza szeroka gama modeli – EcoSport, Kuga i Edge – przyciąga nabywców jak nigdy dotąd. Jest to zasługa śmiałej i sportowej stylistyki oraz zaawansowanych technologii, takich jak inteligentny napęd na cztery koła, który dostarcza inspirujących wrażeń podczas jazdy” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.
Ford Edge
Ford Edge

W 2018 roku udział Forda w rynku SUV urósł trzeci rok z rzędu, a więcej niż jeden na pięć modeli Ford sprzedawanych w Europie stanowią SUV-y.

Sprzedaż samochodów SUV Forda wzrosła od stycznia do listopada 2018 o 21 procent w stosunku do tego samego okresu w 2017 roku i przekroczyła ćwierć miliona egzemplarzy, co potwierdza zestawienie sprzedaży samochodów w 20 krajach w Europie*. Wzrost sprzedaży Forda w segmencie SUV jest napędzany najlepszymi wynikami kompaktowego EcoSporta, sprzedającego się lepiej o 105 procent w stosunku do ub. roku i średniej wielkości Kugi, która znalazła o 27 więcej nabywców niż w zeszłym roku.

W roku 2018 Ford sprzedał klientom w Europie ponad 104,6 tys.egzemplarzy EcoSporta. Wytrzymały i stylowy model EcoSport jest bardziej wszechstronny niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki wprowadzeniu inteligentnej technologii napędu na wszystkie koła; oferuje wyjątkowe opcje wyposażenia, kontrastowe kolory dachu i zaawansowane technologie, takie jak system łączności SYNC 3, regulowany ogranicznik prędkości i kamera cofania.

Ford Kuga
Ford Kuga

Do tej pory do klientów w Europie trafiło ponad 145 300 samochodów Ford Kuga. Ten stylowy SUV oferuje zaawansowane technologie, takie jak automatyczne parkowanie równoległe (Active Park Assist), system adaptacyjnych reflektorów (Adaptive Front Lighting System) sprawiające, że jazda jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

Ford sprzedał już klientom w całej Europie ponad 34 tysiące egzemplarzy modelu Edge od momentu jego premiery w 2016 roku. Nowy Ford Edge – dostępny do zamówienia już teraz – pomoże ekspansji SUV-ów Forda w Europie w 2019 roku.

Stylowy, wykonany w jakości premium, sportowy Ford Edge to najbardziej zaawansowany technologicznie SUV-ów marki, oferujący szeroką gamę systemów wspomagających kierowcę, opartych na analizie obrazu z kamer i czujników, zaprojektowanych tak, by podróże były wygodniejsze i mniej stresujące. Systemy pomagające kierowcy uniknąć lub co najmniej złagodzić skutki kolizji, to adaptacyjny tempomat (ACC) z funkcją Stop & Go i system utrzymywania samochodu na pasie ruchu, doskonale sprawdzające się w miejskich korkach.

Ford Ecosport
Ford Ecosport

Ford wprowadził również nową rodzinę crossoverów Active – Focusa Active, Fiestę Active i KA+ Active, które łączą w sobie surową stylizację, inspirowaną stylem SUV-ów i prawdziwą dynamikę dostępną w modelach Forda.

Źródło: Ford/mototarget.pl