Ford ustanawia nowy rekord świata podczas największego zlotu Mustangów!

Ford ustanawia nowy rekord świata podczas największego zlotu Mustangów!12.09.2019
Obecny rekord 1326 zgromadzonych Mustangów, obalił poprzedni - ustanowiony także przez Forda, w grudniu 2017 r., podczas którego 960 pojazdów spotkało się w Toluca, w Meksyku.

Dzięki właścicielom 1326 Mustangów z całej Europy, którzy przybyli na obiekt testowy Forda w Belgii, udało się pobić własny rekord 960 pojazdów, które spotkały się w Toluca w Meksyku 3 grudnia 2017 r. Aby ustanowić nowy rekord, Mustangi jechały w nieprzerwanym konwoju, w odstępach między samochodami nie większych niż 20 metrów. Pojazdy i kierowcy wzięli również udział w specjalnym występie choreograficznym, przygotowanym z okazji przypadających w tym roku 55. urodzin Mustanga.

W Belgii sprzedaje się więcej Mustangów na głowę, niż w jakimkolwiek innym kraju europejskim, dzięki czemu Lommel Proving Ground Forda był idealną lokalizacją dla próby pobicia rekordu świata. W roku 2018 Mustang był czwarty rok z rzędu najlepiej sprzedającym się sportowym coupé na świecie. Sprzedaż nadal rosła w pierwszej połowie 2019 r., kiedy Ford sprzedał w Europie 5 500 Mustangów. Stanowi to wzrost o ponad 3,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.*

Ford Mustang
Mustang Parade na obiekcie testowym Ford Lommel Proving Ground

Lommel Proving Ground

Ford Lommel Proving Ground w Belgii, to obiekt testowy w którym firma poprawia stabilność, właściwości jezdne i dynamikę europejskich modeli Forda. Obiekt zajmuje powierzchnię 3,22 km² i ma 80 km torów, z których jedne symulują drogi publiczne, inne mają zróżnicowane nawierzchnie, umożliwiające inżynierom ocenę prowadzenia, hamowania, jazdy i komfortu.

Ponad 100 pracowników z belgijskiego oddziału Forda zgłosiło się na ochotnika, aby pomóc Fordowi w sprawnym biciu rekordu świata.

Ford Mustang
Mustang Parade na obiekcie testowym Ford Lommel Proving Ground

* Dotyczy 20 europejskich rynków w skład których wchodzą: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.

Poniżej wideo ze zlotu przedstawiające m.in. samolot myśliwski P51 Mustang, który nadał nazwę kultowemu modelowi sportowemu Forda.


Źródło: Ford/mototarget.pl