Nowy Ford S-MAX Samochodem Roku 2007

Nowy Ford S-MAX Samochodem Roku 200715.11.2006
Nowy Ford S-MAX został wybrany "Samochodem Roku 2007". Nagroda "Samochód Roku" jest prestiżową międzynarodową nagrodą, przyznawaną przez panel 58 czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy ...

Nowy Ford S-MAX został wybrany "Samochodem Roku 2007". Nagroda "Samochód Roku" jest prestiżową międzynarodową nagrodą, przyznawaną przez panel 58 czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy. Ma na celu uhonorowanie najlepszego nowego samochodu, którego sprzedaż rozpoczęła się w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień przyznania nagrody. Jest ona organizowana przez grupę siedmiu czołowych europejskich czasopism: Auto (Włochy), Autocar (Wielka Brytania), Autopista (Hiszpania), Auto Visie (Holandia), L'Automobile Magazine (Francja), Stern (Niemcy) i Vi Bilagare (Szwecja).

Nowy Ford S-MAX Samochodem Roku 2007 1 Ford S-MAX został zwycięzcą po wyrównanej batalii, w której spośród 41 kandydatów do ostatecznej rozgrywki stanęło jedynie ośmiu – Citroën C4 Picasso, Fiat Grande Punto, Ford S-MAX, Honda Civic, Opel/Vauxhall Corsa, Peugeot 207, Skoda Roomster i Volvo C30.

- Z wielką przyjemnością dowiedzieliśmy się, że nowy Ford S-MAX został wybrany "Samochodem Roku 2007", zwłaszcza przy tak znakomitych konkurentach i rekordowej liczbie kandydatów spełniających warunki - powiedział John Fleming, prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe. - Od chwili przedstawienia Forda S-MAX w tym roku jesteśmy zachwyceni reakcją na ten samochód, zarówno ze strony opiniotwórczych mediów, jak i naszych klientów.

Nagroda potwierdza to, w co wierzyliśmy – że Ford S-MAX wyróżnia się i tworzy nowy segment pojazdów, łącząc elementy samochodu sportowego i wielozadaniowego w postaci dynamicznego i stylowego samochodu rodzinnego, który chciałoby się mieć na własność. - dodał John Fleming

Ray Hutton, przewodniczący jury konkursu "Samochodu Roku", tak skomentował nagrodę: - Rywalizacja była bardzo wyrównana i każdy z ośmiu finalistów zasłużył na miejsce w finale. Z głosowania jasno wynika, że jury zaimponował koncept Forda S-MAX: przestronny i wszechstronny samochód, którym jeździ się jak sportową limuzyną. Jego zwycięstwo jest zasłużone.

Jak wynika z badań rynkowych, od rozpoczęcia sprzedaży w kwietniu 2006 r. ponad połowa wyprodukowanych Fordów S-MAX została dostarczona klientom, którzy kupili Forda po raz pierwszy. Najbardziej popularną wersją Forda S-MAX jest "Titanium"; ponad 60% klientów zamówiło tę najbogatszą wersję.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji na Forda S-MAX; ta nagroda jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie modelem - powiedział Stephen Odell, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford of Europe. - To, że Ford S-MAX przyciąga do nas nowych klientów dowodzi ponownego wzrostu atrakcyjności marki Ford dzięki oferowaniu świetnie wyglądających, dobrze zaprojektowanych samochodów i przyjemności jazdy bez konieczności kompromisów.

Nowe technologie w Fordzie S-MAX

Będąc nowym modelem w ofercie Ford of Europe, Ford S-MAX jest także pierwszym modelem produkcyjnym Forda, w którym wprowadzono elementy „kinetic design” oraz wiele nowych, ciekawych technologii przydatnych dla kierowcy. Nowe technologie bezpieczeństwa aktywnego, mające na celu zapewnienie wysokiego poziomu kontroli nad pojazdem obejmują: inteligentny tempomat (ACC) z funkcją ostrzegania o przeszkodzie z przodu pojazdu (FA), układ chroniący przed kolizją przez włączenie hamulców oraz zawieszenie aktywne (IVD) z układem płynnej kontroli tłumienia.

Nowy Ford S-MAX Samochodem Roku 2007 2 Ford S-MAX uzyskał najlepszą w swojej klasie ocenę pięciu gwiazdek za ochronę dorosłych pasażerów w testach zderzeniowych Euro NCAP. Łącznie z nowym Fordem Galaxy i Fordem Focus, Ford oferuje teraz trzy pojazdy, które uzyskały maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP.

S-MAX to pierwszy z modeli produkcyjnych Forda zawierający system Human Machine Interface (HMI), dostarczający kierowcy wielu informacji, - Łatwe w obsłudze przełączniki na kierownicy umożliwiają kierowcy przeglądanie najważniejszych danych, na przykład dotyczących radioodtwarzacza i systemów nawigacyjnych.

Jest to także pierwszy pojazd produkcyjny Forda zawierający elementy koncepcji stylistycznej Forda "kinetic design". Sportowa stylistyka wyraża energię w ruchu, podkreślając wyraźnie dynamiczne właściwości jezdne Forda.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani reakcją na naszą koncepcję stylistyczną "kinetic design" - powiedział Martin Smith, dyrektor działu projektowania Ford of Europe. - Nagroda "Samochód Roku" dla Forda S-MAX dowodzi, że jesteśmy na dobrej drodze i starając się, by przyszłe europejskie samochody Forda podobały się nie tylko z powodów racjonalnych, ale i emocjonalnych.

Ford i nagroda "Samochód Roku"

Nagroda "Samochód Roku 2007" dla Forda S-MAX jest piątym zwycięstwem w historii dla Ford of Europe; ostatnio nagrodę tę zdobył w 1999 roku Ford Focus. Ford Focus ustanowił nowe standardy w swojej klasie, osiągając przewagę, która była jedną z największych w 44-letniej historii tej nagrody. Ford zdobył ten tytuł także w 1993 r. dla Forda Mondeo pierwszej generacji, w 1985 r. dla Forda Scorpio i w 1981 r. dla Forda Escorta.

Źródło: Ford