Właściciele Shelby GT500 mogą poszaleć na torze pod okiem ekspertów

Właściciele Shelby GT500 mogą poszaleć na torze pod okiem ekspertów19.12.2019
Ford i Ford Performance Racing School połączyły siły i zaoferowały właścicielom nowego Shelby GT500 dodatkowy program o nazwie GT500 Track Attack.

W nowej placówce Ford Performance Racing School, na torze Charlotte Motor Speedway w Concord, w Północnej Karolinie kierowcy będą mogli nauczyć się wielu sztuczek pod okiem profesjonalnych instruktorów. Trening obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i na torze, w tym na torze do wyścigów równoległych, na którym jednocześnie mogą startować cztery pojazdy.

Shelby GT500
Shelby GT500

Właściciele nowych Fordów Mustangów Shelby GT500 będą mogli dogłębnie poznać możliwości swych samochodów w kontrolowanym środowisku i uzyskać wskazówki, np. jak maksymalnie wykorzystać dynamikę modelu. Ford ma ambicje, by Shelby GT500 wyznaczył nowe standardy dla amerykańskich samochodów sportowych. Ma się to udać między innymi dzięki zastosowaniu najmocniejszego aktualnie silnika V8 dopuszczonego do ruchu ulicznego oraz skrzyni oferującej najszybszą zmianę biegów w całej dotychczasowej historii Mustanga.

Shelby GT500
Shelby GT500

W ramach programu GT500 Track Attack kierowcy mają nauczyć się, jak wycisnąć całą moc do ostatniego konia mechanicznego ze swoich Mustangów, organizator podstawi własne Shelby GT500 do wykorzystania we wszystkich ćwiczeniach, a modele używane podczas jazdy na torze zostaną wyposażone w udoskonalone zawieszenie i układy hamulcowe Ford Performance.

Ech, a gdyby tak kiedyś w Polsce…

Źródło: Ford