Ford Expedition Limited FX4 Off-Road 2020

Ford Expedition Limited FX4 Off-Road 202019.12.2019
Amerykański model Ford Expedition w przyszłorocznym wariancie będzie dostępny z pakietem terenowym dla klientów, którzy pragną zjeżdżać na jeszcze mniej utarte ścieżki.

Ford chce w ten sposób odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie na pojazdy pozwalające na radość z jazdy w trudniejszym terenie przy jednoczesnym zachowaniu wyrafinowania stylistycznego, komfortu i wygody.

Pakiet terenowy Expedition Limited FX4 obejmuje 32-calowe opony terenowe z 18-calowymi, aluminiowymi obręczami i amortyzatorami stuningowanymi pod potrzeby jazdy poza drogami asfaltowymi. Do tego dochodzi siedem płyt ochronnych na podwoziu, włączając w to nową osłonę przed piaskiem chroniącą intercoolery turbosprężarki, stalowe płyty chroniące przekładnię kierowniczą, silnik, skrzynię biegów i skrzynię rozdzielczą oraz osobna, duża osłona zbiornika paliwa. Spojler pod przednim zderzakiem został skrócony, by poprawić kąt natarcia przy pokonywaniu stromych przeszkód. Chromowane stopnie wykonane z kanciastych elementów stanowią dodatkową ochronę w terenie i ułatwiają wsiadanie pasażerom.

Ford Expedition Limited FX4
Ford Expedition Limited FX4

Amerykańskiego Forda Expedition FX4 napędzać będzie 3,5-litrowy silnik EcoBoost o mocy 375 KM współpracujący z 10-biegową skrzynią automatyczną i sterowanym elektronicznie napędem na cztery koła oraz elektronicznym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Zaawansowany system Terrain Management automatycznie wybiera optymalne ustawienia transferu mocy i kontroli silnika, by dodać kierowcy pewności siebie podczas poruszania się po dzikich szlakach.

Ford Expedition Limited FX4 został także wyposażony w system kamer 360 stopni z podzielonym widokiem, co pozwala na lepszą orientację w otoczeniu. Inne systemy oferowane w tym modelu to:

  • system zapobiegania kolizjom z funkcją automatycznego hamowania w sytuacjach awaryjnych,
  • system wspomagający utrzymanie pasa ruchu,
  • system monitorowania martwego pola widzenia w lusterku z funkcją ostrzegania o pojazdach nadjeżdżających z prawej lub lewej strony podczas manewru wyjazdu tyłem z miejsca parkingowego,
  • tylna kamera.
Ford Expedition Limited FX4
Ford Expedition Limited FX4

Pojazd posiada także:

  • technologię Ford Co-Pilot360 Assist z funkcją Adaptive Cruise Control z systemem Stop & Go - tempomatem adaptacyjnym z funkcją automatycznego zatrzymania i ponownego rozpoczęcia jazdy,
  • aktywowany głosem system nawigacji wyposażony w ekran dotykowy.
  • opcjonalną funkcją Active Park Assist - systemem wspomagającym wykonanie manewrów parkowania równoległego i prostopadłego oraz wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego.
Ford Expedition Limited FX4
Ford Expedition Limited FX4

Dostępny jest także Trailer Backup Assist ułatwiający manewrowanie podczas cofania z przyczepami (np. przyczepą do transportu łodzi).

Zadbano również o luksusowe akcenty, takie jak fotele obite skórą z drewnianymi detalami oraz specjalne gumowe dywaniki pozwalające na utrzymanie czystości.

Źródło: Ford