Ford S-MAX zdobył nagrodę AUTO nr 1 w Europie

Ford S-MAX zdobył nagrodę AUTO nr 1 w Europie13.03.2007
Największy niemiecki magazyn motoryzacyjny AutoBild wraz z 23 siostrzanymi publikacjami w Europie i jury, w skład którego wchodzą czołowi specjaliści motoryzacyjni przyznało cenioną nagrodę "Auto nr 1 w Europie" modelowi Ford S-MAX ...

KOLONIA, 7 marca 2007 r.: Największy niemiecki magazyn motoryzacyjny AutoBild wraz z 23 siostrzanymi publikacjami w Europie i jury, w skład którego wchodzą czołowi specjaliści motoryzacyjni przyznało cenioną nagrodę "Auto nr 1 w Europie" modelowi Ford S-MAX.

Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, dynamiczny crossover Ford S-MAX, zaprojektowany w charakterystycznym stylu "kinetic design", zdobył także trofeum w kategorii minivanów.

Ford S-MAX zdobył nagrodę AUTO nr 1 w Europie 1 Nagrody te dołączyły do długiej listy zaszczytów, którymi został wyróżniony Ford S-MAX, mianowany już "Samochodem Roku 2007". Ford S-MAX zdobył do tej pory ponad piętnaście nagród przyznawanych przez czasopisma w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach, między innymi nagrodę magazynu Autobild "Design Award 2006".

John Fleming, prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe i Bernhard Mattes, przewodniczący zarządu Ford Werke GmbH przyjęli nagrodę "Auto nr 1 w Europie" z rąk dr Andreasa Wiele, przewodniczącego działu czasopism w Axel Springer AG, podczas gali w Espace Sécheron w Genewie.

W okresie poprzedzającym przyznanie nagród w różnych krajach biorących udział w tej akcji, dokonywano ogólnokrajowej oceny; w samych Niemczech udział wzięło ponad 210 000 czytelników AutoBild. Łącznie około 40 milionów czytelników w całej Europie zostało poproszonych o wybranie swoich ulubionych samochodów.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji jury, składające się ze specjalistów, poddało najlepsze modele z każdego z krajów kolejnej rundzie trudnych testów.

Testy wykonano we Włoszech, w bazie producenta opon Bridgestone w miejscowości Aprilia koło Rzymu. W skład profesjonalnego jury weszło 24 redaktorów naczelnych, pięciu specjalistów technicznych i kierowcy rajdowi: Walter Röhrl, Christina Surer, Mattias Ekström, Filipe Albuquerque i Paul Belmondo. W ostatniej rundzie Ford S-MAX pokonał słynnych konkurentów takich jak BMW X5, Mercedes CL, Opel Corsa, Volvo C30 i VW Eos.

John Fleming skomentował wyniki mówiąc: - To fantastyczna wiadomość, wszystkie nagrody przepełniają nas dumą. Wraz z innymi nagrodami wygranymi przez Forda S-MAX ten ostatni zaszczyt udowadnia, że nasz samochód trafił w gusta zarówno zwykłych konsumentów, jak i specjalistycznych mediów.

- Jest to dla nas kolejny dowód, że ponowne położenie przez nas akcentu na dynamiczne nowe produkty, przemawiające do emocji klientów, przyczynią się do sukcesu ekonomicznego Ford of Europe. Jesteśmy przekonani, że nowy Ford Mondeo, który zostanie wprowadzony tego lata, będzie kontynuował tę tendencję i będzie cieszyć się podobnym zainteresowaniem i wzbudzać podobny entuzjazm.

Źródło: Ford