MAXymalny Ford z czynnikiem X

MAXymalny Ford z czynnikiem X29.03.2007
Jakiś czas temu w motoryzacyjnych serwisach internetowych pojawiły się szpiegowskie zdjęcia Forda z napędem na cztery koła. Dzisiaj przedstawiamy więcej szczegółów na temat najnowszej konstrukcji, która będzie nosiła nazwę X-MAX ...

Jakiś czas temu w motoryzacyjnych serwisach internetowych pojawiły się szpiegowskie zdjęcia Forda z napędem na cztery koła. Dzisiaj przedstawiamy więcej szczegółów na temat najnowszej konstrukcji, która będzie nosiła nazwę X-MAX.

MAXymalny Ford z czynnikiem X 1 Samochód będzie kolejną wariacją modelu Focus, jednak z zewnątrz będzie wyróżniał się nowymi reflektorami przednimi, tylnymi światłami nawiązującymi do lamp większego S-MAX-a oraz masywnymi nadkolami. Czteronapędowy Ford będzie również posiadał praktyczne relingi dachowe, a jego zawieszenie (na przekór off-roadowemu charakterowi samochodu) nie będzie osadzone zbyt wysoko, co pozytywnie wpłynie na właściwości jezdne na asfalcie. W lekkim terenie przydatny okaże się napęd na cztery koła oraz zawieszenie o większym skoku.

We wnętrzu zastosowano materiały znane z nowego Mondeo, a pasażerowie tylnych foteli docenią przestrzeń, jaką uzyskano przez przedłużenie płyty podłogowej Focusa.

Pod maską znajdą się silniki benzynowe o pojemnościach 1.6, 1.8 oraz 2.0. Jednostką "top-of-the-line" będzie znany z Focusa ST 2.5-litrowy silnik pięciocylindrowy. Miłośnicy diesli otrzymają sprawdzony silnik 2.0 TDCi.

Ceny Forda X-MAX na rynku brytyjskim będą rozpoczynały się od 16000 funtów.

Źródło: Auto Express, Informacja Moto Target