Nowa limitowana wersja Forda F-150 Lightning Platinum Black

Nowa limitowana wersja Forda F-150 Lightning Platinum Black06.09.2023
Ford wprowadził nową wersję specjalną F-150 Lightning Platinum Black - przeznaczoną dla klientów, poszukujących pick-upa, który łączy niepowtarzalny wygląd, moc i matową czerń.

F-150 Lightning Platinum to elektryczny pick-up o monochromatycznej stylistyce, oferujący walory nowoczesnych technologii i elektryczny napęd w bogatej wersji wyposażenia Platinum, wyróżniającej się unikatową, matowoczarną karoserią – jest to pierwszy w historii firmy seryjny samochód ciężarowy pokryty matową folią.

F-150 Lightning Platinum

"Ford wie, jak robić limitowane edycje swoich modeli, a F-150 Lightning Platinum Black winduje naszą wielokrotnie nagradzaną1 elektryczną ciężarówkę na nowy poziom wyrafinowanego stylu. Jest to idealny wybór dla tych klientów, którzy chcą się wyróżnić" - Dave Pericak, dyrektor ds. programów samochodów ciężarowych Ford EV

Moda na matowe wykończenia weszła do domów, pojawiła się w produktach kosmetycznych, a teraz także we wzornictwie samochodów, natomiast czerń jest modna od zawsze. To efektowne połączenie mody i klasyki sprawia, że F-150 Lightning Platinum zyskuje nowy wymiar i wyróżnia się na tle samochodów pokrytych konwencjonalnymi lakierami.

F-150 Lightning Platinum

Rzucające się w oczy elementy w czarnym matowym kolorze i pokryte błyszczącym, czarnym lakierem Agate Black, to między innymi:

 • 22-calowe matowe czarne felgi z czarnymi nakrętkami
 • Czarny owalny emblemat Forda
 • Elektrycznie wysuwane czarne progi z błyszczącym akcentem w kolorze Agate Black
 • Miękka, czarna pokrywa skrzyni ładunkowej
 • Charakterystyczna, przyciemniona przednia listwa świetlna
 • Odblaskowa naklejka «Lightning» w czerni na czarnym tle, która wydaje się świecić, gdy rozbłysną nad nią światła
 • Dach z połyskiem w kolorze Agate Black, którego powierzchnia płynnie przechodzi w taflę przedniej szyby, sprawia, że nieodblaskowa, matowa czerń nadwozia staje się jeszcze bardziej wyrazista, natomiast błyszczące klamki drzwi w kolorze Agate Black mają też praktyczne zastosowanie – nie dopuszczają do powstawania smug.
F-150 Lightning Platinum

Dodatkowe wyróżniające elementy:

 • Napisy "Lightning" na szybie okna dachowego nad siedzeniami pasażerów
 • Luksusowe czarne siedzenia pokryte skórą Nirvana
 • Aluminiowa tabliczka znamionowa we wnętrzu przedniego bagażnika i w ościeżnicy drzwi kierowcy z numerem egzemplarza limitowanej edycji
F-150 Lightning Platinum

Platinum Black oferuje również szeroką gamę zaawansowanych systemów:

 • Dostępny jako opcja jest system prowadzenia bez użycia rąk Ford BlueCruise - w specjalnej wersji 1.2. Obejmuje on asystenta zmiany pasa ruchu, który umożliwia kierowcy zmianę pasa ruchu bez korzystania z kierownicy poprzez włączenie kierunkowskazu, gdy droga jest wolna, oraz funkcję zmiany położenia na pasie ruchu, która pomaga utrzymać pojazd na swoim pasie, jednocześnie subtelnie zmieniając pozycję z dala od samochodów na sąsiednich pasach. Zaktualizowana grafika interfejsu systemu BlueCruise w cyfrowym zestawie wskaźników wizualizuje moment zmiany pasa ruchu bez użycia rąk, a także moment, w którym pojazd dostosowuje się do warunków panujących na pasie ruchu, np. podczas manewru wyprzedzania dużych półciężarówek.
 • Dodatkowo jako opcja dostępna jest funkcja automatycznej konfiguracji holowania, dzięki której samochód rozpoznaje podłączoną przyczepę i automatycznie przełącza się w tryb holowania. Po odłączeniu przyczepy samochód wraca do poprzedniego trybu jazdy.
 • Funkcja Walk Away Locking umożliwia ryglowanie samochodu kluczykiem pasywnym lub autoryzowanym smartfonem za pośrednictwem funkcji Phone As a Key.
F-150 Lightning Platinum

W przyszłości funkcje, które zwiększają komfort użytkowania, mogą być odblokowywane poprzez aktualizacje oprogramowania.

System zasilania pokładowego Pro Power Onboard działa teraz, gdy pojazd jest wyłączony, a ponadto ma zaktualizowany interfejs, dzięki czemu klienci mogą lepiej zorientować się w stanie zasilania z sieci gniazd w samochodzie.

"Siedemdziesiąt procent dorosłych na świecie wierzy, że ich działania mogą przyczynić się do pozytywnych zmian. F-150 Lightning stał się dla ludzi światłem nadziei – mogą polegać na elektrycznym pick-upie, który zapewnia zasilanie potrzebującym lub utrzymuje światło w domu podczas awarii sieci elektrycznej w okolicy." - Jennifer Brace, szefowa działu wizjonerskiego, Ford Motor Company
F-150 Lightning Platinum

F-150 Lightning zbliża się do połowy drugiego roku produkcji w zakładach Rouge Electric Vehicle Center. Po niedawnej rozbudowie fabryki, która ma pomóc firmie w zwiększaniu skali produkcji, Ford jest na dobrej drodze do potrojenia liczby montowanych egzemplarzy F-150 Lightning do jesieni. Umożliwi to produkcję do 150 000 elektrycznych ciężarówek rocznie i zaspokojenie popytu ze strony klientów.

Rodzina F-150 Lightning (ceny na rok modelowy 2023)

 • Pro – cena od 49 995 USD
 • XLT – cena od 54 995 USD
 • Lariat – cena od 69 995 USD
 • Platinum – cena od 91 995 USD

Źródło: Ford